Байерн Мюнхен победи Айнтрахт Франкфурт с 3:0 в среща от 24-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Алианц Арена".

"Орлите" изиграха много смело първо полувреме и имаха своите възможности, но в края му получиха два гола в рамките на четири минути чрез Роберт Левандовски и Дъглас Коста.

След почивката момчетата на Нико Ковач продължиха да търсят своя шанс и нацелиха греда чрез Ребич, а малко след това Левандовски сложи точка на спора с второто си попадение в двубоя.

Лидерът Байерн Мюнхен събра 59 точки и вече води с десет на втория в таблицата РБ Лайпциг. Айнтрахт Франкфурт е шести с 35 пункта на сметката си.

Изненадващо отслабеният заради цели 10 липсващи основни футболисти Айнтрахт сътвори първата добра атака отдясно и пред Ребич се отвори прекрасна възможност, но той шутира високо от движение.

Домакините контролираха играта, но не можеха да стигнат до чиста голова възможност. Едва в десетата минута Артуро Видал засече от въздуха центрирането на Ариен Робен, но нямаше добър ъгъл за точна стрелба почти от аутлинията.

В 19-ата минута Айнтрахт сътвори най-добрата акция, разсичайки отбраната на шампионите. Хргота излезе сам срещу Мануел Нойер и го финтира, оставайки сам срещу опразнената врата. Точно тогава обаче Матс Хумелс се хвърли смело зад гърба му и изчисти по фантастичен начин, извършвайки чист шпагат.

В средата на първото полувреме Давид Алаба напредна отляво и върна леко назад, където Дъглас Коста стреля ефектно от движение с левия крак по диагонала, но покрай дясната сглобка. На отсрещната врата Блум би мощно, но право в ръцете на Нойер.

В 38-ата минута франкфуртският бетон се пропука. Роберт Левандовски свали за Томас Мюлер, който навлезе в наказателното поле и с успоредно на голлинията подаване сервира топката за поляка, който вкара на празна врата.

Веднага след това гостите имаха нова невероятна - Реби центрира остро към далечната греда, където Хргота закъсня и не успя да засече в опразнената врата.

Грубата грешка в атака на Айнтрахт беше наказана и баварците удвоиха аванса си. Давид Алаба получи отляво, пое си по прекрасен начин и намери Дъглас Коста, който се разписа с класно изпълнение от движение.

В началото на второто полувреме най-добрият подавач в първенството (10 асистенции) Томас Мюлер прехвърли Храдецки и беше близо до втория си гол през кампанията, но Хасебе изчисти пред голлинията. Гостите отговориха с прекрасен шут на Ребич, но кълбото се отби в напречната греда!

Десетина минути след почивката Байерн практически сложи точка на спора с още едно попадение. Роберт Левандовски получи в наказателното поле от Ариен Робен и не остави шансове на противника.

В средата на второто полувреме Блум отправи много хитър удар с боц към далечния ъгъл, но Мануел Нойер изби с върха на пръстите си, макар да нямаше добра видимост заради присъствието на Давид Алаба пред себе си. Минута след това Левандовски излезе сам срещу Храдецки, но би покрай дясната греда!

Четвърт час преди края на редовното време Мюлер върна назад за Тиаго Алкантара, но неговия удар по земя профуча покрай дясната греда. После и Дъглас Коста стреля неточно.

В 86-ата минута Коста стреля точно и мощно от трийсетина метра, но Храдецки се хвърли и спаси. После Робен пробва късмета си, но прати кълбото в трибуните. Влезлият като резерва Ренато Санчес също би неточно в последната минута.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5ejgmb" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5ejgmb_bayern-munich-3-0-eintracht-frankfurt-all-goals-highlights-11-03-2017-hd_sport" target="_blank">Bayern Munich 3-0 Eintracht Frankfurt - All...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/timefootball" target="_blank">timefootball</a></i>

Байерн Мюнхен - Айнтрахт Франкфурт 3:0

1:0 Роберт Левандовски - 38'
2:0 Дъглас Коста - 41'
3:0 Роберт Левандовски - 55'

Байерн Мюнхен: Нойер, Хумелс, Мартинес (Боатенг - 65'), Алаба, Лам, Видал (Ренато - 78'), Тиаго, Коста, Мюлер, Робен, Левандовски (Коман - 75')

Айнтрахт Франкфурт: Храдецки, Абрахам, Хасебе (Рус - 64'), Хектор, Тавата, Гачинович, Маскарел, Чандлър, Ребич, Блум (Баркок - 70'), Хргота (Фабиан - 78')