Байерн Мюнхен ликвидира интригата за титлата, побеждавайки Борусия Мьонхенгладбах с 1:0 като гост в среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Борусия Парк".

Баварците имаха преимущество през първото полувреме, създавайки доста опасни атаки. Малко преди почивката Ариен Робен разтресе гредата, а Зомер спаси опита за добавка на Левандовски.

В средата на второто полувреме Томас Мюлер се възползва от хубавия пас на Тиаго Алкантара и вкара едва втория си шампионатен гол през сезона. За световния шампион това беше и първи гол на чужд терен в Бундеслигата от февруари миналата година.

По този начин Байерн Мюнхен събра 62 точки - с 13 повече от преследвача РБ Лайпциг. Борусия Мьонхенгладбах е десети с 32 пункта.

Момчетата на Карло Анчелоти натиснаха още в първите секунди - Томас Мюлер не уцели добре топката, а след това Ариен Робен я прати право в ръцете на Ян Зомер. Домакините отвърнаха и на два пъти се получи карамбол в наказателното поле на техния противник, но Мануел Нойер не беше застрашен.

Беше изминал четвърт час игра, когато Франк Рибери центрира меко към далечната греда, но Роберт Левандовски остана под топката и я прати малко над напречната греда, като зад него дебнеше съотборникът му Хави Мартинес.

В средата на първата част Давид Алаба проби отляво и се опита да центрира, но спечели само корнер. При изпълнението му включилият се в атака Матс Хумелс надскочи всички, но ударът му с глава профуча покрай десния страничен стълб.

Малко след това Рибери напредна и пусна много хитро за Левандовски. Вместо да му върне жеста, полякът остана близо до Зомер и реши да стреля, но право в тялото на вратаря. По-късно Робен навлезе в пеналта и шутира, но се получи рикошет.

В 43-ата минута повечето зрители на стадиона изтръпнаха, защото Ариен Робен разклати сглобката с топовен диагонален изстрел. Левандовски се опита да направи добавка, но Зомер реагира по прекрасен начин и спаси.

И двата отбора действаха агресивно след почивката, разменяйки си атака след атака. Робен отправи удар с глава, но доста неточно. После Левандовски би от движение след подаване на Томас Мюлер, но покрай лявата греда. Гладбах отговори с топовен изстрел на Рафаел, но покрай дясната греда.

В средата на второто полувреме Тиаго Алкантара хвърли разкошен пас към най-добрия подавач в Бундеслигата Томас Мюлер, който си спря и реализира с левия крак едва второто си попадение за сезона.

Влезлият като резерва Торган Азар отправи хубав удар, но Нойер внимаваше и улови. След това Хави Мартинес можеше да си вкара автогол, изчиствайки екстремно. После удари на Дърмич и Рафаел отблизо бяха блокирани.

В последната минута на редовното време Щробъл отправи удар с глава, но над очертанията на вратата. Торган Азар пък пробва прострелно центриране, което не намери негов съотборник.

Thomas Muller Goal HD Borussia MGladbach 0-1... by FootballLiveGoals

Борусия Мьонхенгладбах - Байерн Мюнхен 0:1
0:1 Томас Мюлер - 63'

Борусия Мьонхенгладбах: Зомер, Кристенсен, Вестергаард, Вендт, Елведи, Херман (Азар - 65'), Янчке (Дърмич - 73'), Щробъл, Хофман, Хаан (Бенеш - 81'), Рафаел

Байерн Мюнхен: Нойер, Мартинес, Хумелс, Алаба, Лам, Алонсо (Кимих - 77'), Тиаго, Рибери (Коман - 73'), Робен (Ренато - 85'), Мюлер, Левандовски