Германският първенец Байерн Мюнхен поизми срама от тежкото поражение с 0:4 от Милан миналата седмица, побеждавайки английския шампион Челси с 3:2 в мач от приятелския международен турнир International Champions Cup.

Баварците изиграха изключително първо полувреме и дръпнаха с три чисти гола до 27-ата минута. Рафиня откри резултата още в шестата минута с диагонален удар по земя, а след това за четвърт час игра Томас Мюлер изригна на два пъти с много класни изпълнения.

Към края на първата част на мача в Сингапур мюнхенци се отпуснаха и позволиха на Маркос Алонсо да намали резултата с мощна тупалка по диагонала. През второто полувреме Челси стоеше далеч по-добре на терена и пет минути преди края вкара още едно попадение чрез Мичи Батшуай на празна врата отблизо. Асистенция за попадението на белгиеца направи новопривлеченият Алваро Мората, който записа първи 30 минути със синия екип. До други попадения обаче не се стигна и баварците спечелиха три точки.

На 27-и юли Байерн Мюнхен ще играе с италианския Интер, а два дни по-късно "нерадзурите" ще мерят сили с Челси.

Челси - Байерн Мюнхен 2:3

0:1 Рафиня - 6'
0:2 Томас Мюлер - 12'
0:3 Томас Мюлер - 27'
1:3 Маркос Алонсо - 45'
2:3 Мичи Батшуай - 85'

Челси: Куртоа (Едуардо - 76'), Кристенсен (Луис - 63'), Кейхил, Аспиликуета, Канте, Алонсо, Фабрегас (Пасалич - 87'), Моузес, Бога (Мората - 63'), Вилиан, Батшуай (Бейкър - 86')

Байерн Мюнхен: Щарке (Фрюхтл - 46'), Хумелс, Мартинес, Фридл, Рафиня (Гьотце - 63'), Толисо (Пантович - 63'), Ренато, Рибери (Дорш - 81'), Хамес, Мюлер (Винцхаймер - 81'), Левандовски (Коман - 46')