Байерн Мюнхен постигна домакинска победа с 3:1 над Леверкузен в среща от първия кръг на Бундеслигата.

Именно с този мач бе открит новия сезон 2017/2018 на германското първенство.

Въпреки многото кадрови проблеми, баварците успяха да постигнат победа.

Играта на гостите обаче на моменти бе доста добра и определено заслужаваха нещо повече, но липсваше каквато и да било ефективност.

Още в 9-ата минута Зюле откри резултата, а десет по-късно друго ново попълнение също се разписа - Толисо.

Левандовски бе точен от дузпа в 52-ата минута, а в 65-ата Мехмеди вкара почетен гол за гостите.

Така шампионът тръгна по шампионски и завоюва важни три точки.

Срещата започна по доста силен начин за домакините и още в 9-ата минута Зюле откри резултата.

Той засече с глава прекрасно центриране на Руди и матира противниковия вратар от няколко метра, за да даде преднина на тима си в резултата.

Доминацията на домакините продължи и в 18-ата минута още един дебютaнт вкара гол за баварците.

След избиване на Лено, топката попадна във Видал, който я насочи отново към вратата и Толисо от близка дистанция с глава успя да удвои.

В 23-ат минута се виждаше как Байерн ще вкара трети гол, но ударът на Толисо нацели гредата.

В ситуацията топката се отби и от крака на Лено, така че и той имаше вина това да не бъде попадение.

Гостите имаха супер шанс да намалят изоставането си, след като Вендел стреля от отлична позиция за директна стрелба, от фаул. Топката обаче намери право стената.

В 52-ата минута Байерн получи правото да изпълни дузпа, след като Арангис фаулира Левандовски.

Зад топката застана полякът, който успя да реализира.

В 65-ата минута Мехмеди вкара фантастичен гол след една отлично проведена атака и с неспасяем удар от диагонала в наказателното поле не остави шансове на противниковия страж.

Последваха минути в които нямаше нищо интересно, но в 85-ата минута Байерн имаше страхотен шанс за нов гол, но ударът на Левандовски от няколко метра мина покрай вратата.

В самия край и Робен имаше шанс да се разпише, но Лено с крак успя да избие.

БАЙЕРН - ЛЕВЕРКУЗЕН 3:1