Байерн Мюнхен изпусна аванс от два гола срещу Волфсбург, завършвайки 2:2 в мач от шестия кръг на германската Бундеслига, игран на стадион "Алианц Арена".

Шампионите си осигуриха комфортен аванс от два гола на почивката, дело на Роберт Левандовски от дузпа и Ариен Робен след рикошет в тялото на Рафиня.

Десетина минути след паузата гостите се върнаха в мача след груба грешка на Свен Улрайх, пуснал детински гол при шута на Максимилиан Арнолд от фаул. В 83-ата минута студен душ поля домакините и техните фенове, защото резервата Даниел Дидави изравни с глава от нищото.

Така Волфсбург спечели първа точка в Мюнхен от 2001 година насам. Интересното е, че новият треньор на "вълците" Мартин Шмидт е последният специалист в Бундеслигата, който си е тръгвал с победа от "Алианц Арена". За него това е трети пореден мач на стадиона на Байерн, в който си тръгва непобеден.

След днешният хикс баварците изпуснаха възможността да се настанят временно на върха и с 13 пункта са на второ място, отстъпвайки по голова разлика на лидера Борусия Дортмунд. Волфсбург взе глътка въздух и шеста точка, изкачвайки се на 11-а позиция.

Момчетата на Карло Анчелоти натиснаха още от самото начало и създадоха напрежение в наказателното поле на противника си, но то се състоеше от карамбол при висока топка и блокиран удар отблизо, след който не се случи нищо интересно.

Десетина минути след началния съдийски сигнал Роберт Левандовски получи възможност да обстрелва вратата на съперника, но би право в стената. Малко по-късно полякът повтори упражнението от почти същата позиция, но кълбото мина покрай лявата греда.

При една от редките акции на гостите Арнолд стреля горе. Последваха спокойни минути, в които баварците не показваха нужната агресия и макар да контролираха играта, не успяваха да сътворят нищо смислено.

Беше изминал половин час игра, когато Роберт Левандовски си спечели дузпа. Той копна кълбото майсторски покрай Марсел Тисеран и бранителят го задържа с ръка. Реферът посочи бялата точка, а полякът не сбърка и вкара в долния десен ъгъл.

В 42-ата минута шампионите удвоиха преднината си, използвайки дълбока преса. Те отнеха топката, а Ариен Робен напредна, след което нанесе тежък удар. Топката рикошира в крака на Рафиня и матира Кастеелс.

Веднага след почивката Робен стреля от движение, но покрай целта. Волфсбург отвърна с центриране в наказателното поле на противника, където вратаря Свен Улрайх увисна, но ударът с глава на Дивок Ориги не се получи.

Десет минути след почивката "вълците" се върнаха в мача от нищото след изключително груба грешка на Свен Улрайх. Максимилиан Арнолд стреля от пряк свободен удар право в ръцете на вратаря, но заместникът на контузения №1 в света Мануел Нойер не успя да избие кълбото, правейки опит с една ръка. Фаулът при гола пък беше отсъден след много спорно нарушение на Джером Боатенг срещу Дивок Ориги.

Веднага след това баварската машина вдигна оборотите и можеше да си върне аванса от два гола, но останалият сам срещу стража на противника Ариен Робен би покрай дясната греда отблизо!

Четвърт час преди края на редовното време Робен стреля фалцово към долния ляв ъгъл, но Кастеелс успя да избие. Последва хитро връщане на Томас Мюлер с петичка за Франк Рибери, но снарядът на французина дойде висок.

В 83-ата минута Волфсбург смълча "Алианц Арена"! Пол Верхаег центрира отдясно и влезлият като резерва Даниел Дидави отклони с глава, матирайки Улрайх.

Едва в добавеното време на срещата Байерн стигна до чиста голова възможност, но влезлият като резерва Хамес Родригес стреля покрай левия страничен стълб с глава.

Macimilian Arnold Free Kick HD - Bayern Munich... by Yoshi-4

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/cvOUbWOTn0k" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/DFzlIqLCNUs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Байерн Мюнхен - Волфсбург 2:2

1:0 Роберт Левандовски - 33', дузпа
2:0 Ариен Робен - 42'
2:1 Максимилиан Арнолд - 57'
2:2 Даниел Дидави - 83'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Боатенг, Рафиня, Кимих, Руди, Видал (Толисо - 63'), Робен (Хамес - 85'), Рибери (Коман - 85'), Мюлер, Левандовски

Волфсбург: Кастеелс, Удуокхай, Тисеран, Итер, Верхаег, Гилавоги, Камачо (Дидави - 73'), Арнолд, Уилям (Блашчиковски - 46'), Мали, Ориги (Базур - 85')