Роберт Левандовски влезе в историята на полския футбол, след като се превърна в най-резултатния играч носил екипа на отбора.

Нападателят на Байерн заби хеттрик при разгрома над Армения с 6:1 в Ереван и така стигна границата от 50 попадения за Полша. Влоджимерж Лубански остава с 48.

Камил Гросицки откри още във 2-ата минута, а Левандовски реализира от свободен удар в 18-ата, за да удвои. Последва нов гол на нападателя преди Хамбардзумян да отбележи за арменците.

След почивката Блашчиковски, Левандовски и Волски добавиха още 3 гола, като по този начин Роберт има 15 попадения в 9 мача в квалификациите, като 3 пъти се отчете с хеттрик и не вкара само при 0:4 от Дания.

С победата поляците събраха 22 точки и са на крачка от директно класиране за Мондиала. То ще бъде осигурено, ако Черна гора и Дания не се победят или в последния си двубой хората на Адам Навалка не загубят от черногорците.