Байерн Мюнхен победи Пари Сен Жермен за престиж с 3:1 в последен двубой от група "В" на Шампионската лига, игран на стадион "Алианц Арена".

Момчетата на Юп Хайнкес откриха резултата сравнително рано чрез Роберт Левандовски, а голът с глава на Корентен Толисо ги накара да мечтаят, че могат да постигнат гръмка победа и да атакуват първото място.

Още от началото на второто полувреме обаче ПСЖ вдигна оборотите и Килиан Мбапе намали заслужено, но пък двайсетина минути преди края най-скъпата покупка на мюнхенци Толисо вкара втория си гол след втората асистенция в мача на друг французин - Кингсли Коман. До края домакините бяха по-дейни, но пък не стигнаха до ново опасно положение.

ПСЖ завърши на върха в групата с актив от 15 пункта, колкото има и вторият Байерн, но германският колос е с по-лоши показатели в директните срещи.

Гостите стигнаха до първата добра възможност в мача още в третата минута, когато Килиан Мбапе нахлу в наказателното поле и стреля опасно по диагонала, но Свен Улрайх се намеси добре. Баварците отговориха със солова акция на Кингсли Коман, но неговият шут попадна в обсега на Ареола.

В осмата минута Байерн откри резултата при куриозна ситуация, при която централните защитници на ПСЖ спряха да играят в очакване за маркиране на засада на Роберт Левандовски. Такава обаче нямаше, тъй като Дани Алвеш покри поляка и голмайсторът на мюнхенци вкара необезпокоявано отблизо.

Силен изстрел на Левандовски беше блокиран, а малко по-късно Себастиан Руди би доста високо. При една от редките възможности за парижани Неймар стреля покрай левия страничен стълб от пряк свободен удар. Отново Неймар получи много добра възможност след много хубаво извеждащо подаване на Мбапе, но Улрайх се намеси при фалцовия удар на кариоката, а от последвалия корнер не се стигна до нищо опасно.

Така се стигна до 37-ата минута, в която германският колос нанесе втори удар. Хамес Родригес центрира отляво и малко преди границата на малкия пеналт Корентен Толисо наказа своите сънародници с глава.

Французите се втурнаха напред и Неймар загря ръкавиците на Улрайх от дистанция, пробвайки рефлекса му дистанция. След това и Дракслер отправи далечен изстрел, но стражът на домакините улови.

Пет минути след подновяването на играта ПСЖ намали пасива си, след като действаше много активно. Единсон Кавани копна технично за Мбапе и младокът вкара отблизо с глава.

Играта на баварците не се получаваше и те предимно се отбраняваха през втората част. Юлиан Дракслер получи златна възможност да завърши добра акция на своите, но би по земя в ръцете на Улрайх. Малко по-късно последният отрази снаряд на Мбапе.

Двайсетина минути преди края на редовното време Байерн изненадващо вкара трети гол. Заслугата беше изцяло на Кингсли Коман, който се втурна по левия фланг, премина покрай съперниците и сервира топката на крака на Толисо, който вкара втория си гол в мача.

В 86-ата минута Левандовски получи много добра възможност, но не успя да завърши. В добавеното време Улрайх пък направи феноменално спасяване отблизо след шут на Мбапе, а в заключителните секунди Левандовски отново не прояви хищническия си инстинкт от изгодна позиция.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Ghh7kXFaeqY" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Байерн Мюнхен - ПСЖ 3:1

1:0 Роберт Левандовски - 8'
2:0 Корентен Толисо - 37'
2:1 Килиан Мбапе - 50'
3:1 Корентен Толисо - 69'

Байерн Мюнхен: Улрайх, Хумелс, Зюле, Алаба (Рафиня - 85'), Кимих, Руди, Толисо, Хамес (Видал - 83'), Рибери (Мюлер - 67'), Коман, Левандовски

Пари Сен Жермен: Ареола, Маркиньос, Силва (Кимпембе - 72'), Курзава, Алвеш, Рабио, Верати, Дракслер (Ло Селсо - 91'), Мбапе, Неймар, Кавани