Французойката Мари Дорен-Абер спечели спринта на 7.5 километра от световната купа по биатлон за жени, а трите български участнички завършиха извън челните 40 на старта в Йостерсунд, Швеция.

Дорен-Абер завърши състезанието с перфектна стрелба и време 20:09.7 минути, изпреварвайки с 11.4 секунди финландката Кайса Макарайнен, която пропусна една мишена. Защитаващата световната си титла Габриела Соукалова от Чехия пък завърши на третото място при допълнителни 8.5 секунди пасив и чиста стрелба.

Германката Лаура Далмайер спечели ветровитото състезание на 15 километра по-рано през седмицата, но трябваше да се задоволи с четвъртото място на половината дистанция. Тя все пак запази лидерската си позиция в генералното класиране и води с 21 точки пред Дорен-Абер.

Емилия Йорданова е най-добре класираната българка от състезанието с една грешка и 2:14.1 минути изоставане от Дорен-Абер. Десислава Стоянова завърши на 69-о място при 2:51.1 минути пасив и три грешки, докато Стефани Попова остана на 92-а позиция. Тя допусна три грешки в стрелбата и финишира на 3:39 минути зад победителката.

Световната купа по биатлон в Йостерсунд продължава с 10-километрово състезание за мъже по-късно днес.