Боксьорът Благой Найденов спечели златен медал на младежките олимпийски игри в Нанджин.

В кат. 81 кг световният шампион за младежи грабна олимпийската титла, като победи по точки  Вадим Казаков от Казахстан.

В първия рунд и тримата рефери дадоха предимство 10:9 за Найденов, по същия начин отсъдиха и във втория, българинът запази преднината си и след третия.

Благой е на 18 години, роден в София, състезател на клуб "Славия" с личен треньор Аспарух Георгиев и освен световната младежка титла във визитката си има злато от европейското за юноши преди две години и бронз от европейското за младежи през миналата година.

Това е втори медал за България днес в Нанджин, след като рано сутринта другият ни финалист в бокса Душко Михайлов Благовестов спечели сребро в кат. 56 кг, отстъпвайки по точки пред кубинеца Ибанес Диас.

Преди това титли на игрите в Китай спечелиха Лидия Ненчева в стрелбата и Божидар Андреев в щангите, а Бетина Темелкова и Кирил Милов взеха сребро съответно в джудото и борбата.