Волфсбург обърна Борусия Дортмунд и спечели щастливо с 2:1 в двубой от 12-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Фолксваген Арена".

Двата тима се захапаха още от самото начало и атаките се редуваха пред двете врати. В добавеното време на първата част Марко Ройс откри резултата след великолепно изпълнение на пряк свободен удар.

През втората част обаче "вълците" стигнаха до пълен обрат, благодарение на щастливия гол на Родригес от фаул и на соловата акция на Ивица Олич. Малко след това Марко Ройс нацели гредата от фаул.

Поражението остави Борусия Дортмунд на второ място в класирането с 28 точки, но вече на четири пункта зад лидера Байерн. Волфсбург събра 21 точки и е четвърти.

Още в самото начало Луис Густаво отправи неточен удар за статистиката. На отсрещната врата Матс Хумелс стреля неточно с глава, а след това Обамеянг би покрай десния страничен стълб, след хубаво извеждащо подаване.

Хенрих Мхитарян показа великолепен поглед върху играта, копвайки майсторски към Марко Ройс зад гърба на защитата, но кълбото дойде дълго за крилото на Борусия и Беналио улови спокойно.

В средата на първото полувреме Иван Перишич можеше да накаже бившия си отбор. Хърватинът надскочи Кевин Гроскройц около точката на дузпата след хубаво центриране отдясно, но ударът му премина на половин метър от дясната греда.

Роберт Левандовски получи пред наказателното поле и центрира към далечната греда, но Марко Ройс остана под топката и отправи безопасен удар с глава. Половин час след началото на мача Медойевич стреля ефектно от воле, но покрай дясната греда на вратата, пазена от Вайденфелер.

При една от малкото си грешки Хенрих Мхитарян подари топката на съперника и Кнох отправи свиреп удар с десния крак по диагонала, но Роман Вайденфелер успя да се намеси и да избие в корнер.

Шмелцер отговори с топовен шут с левия крак след ъглов удар, но кълбото мина над вратата. После Левандовски би покрай целта. Отличен пробив на Гроскройц пък завърши с разочароващ изстрел на Шмелцер от движение.

Централният бранител на европейския клубен вицешампион Невен Суботич получи контузия в коляното малко преди почивката и бе заменен от Сократис Папастатопулос.

В добавеното време на първата част Борусия Дортмунд откри резултата. Марко Ройс застана зад топката при пряк свободен удар и я завъртя по страхотен начин над стената.

В началото на второто полувреме "жълто-черните" бяха по-дейни и на два пъти Обамеянг опита късмета си. Първият му удар бе блокиран, а вторият мина покрай вратата, след подаване на Мхитарян в наказателното поле.

В 56-тата минута Волфсбург стигна до щастлив гол. Рикардо Родригес изпълни пряк свободен удар по диагонала, при който всички играчи се разминаха с топката в наказателното поле. Роман Вайденфелер остана изненадан и допусна кълбото да влети в мрежата зад него.

В средата на второто полувреме Родригес се опита да изненада Вайденфелер, опитвайки директен обстрел, но този път стражът на гостуващия тим внимаваше и улови спокойно.

В 69-тата минута Ивица Олич получи вдясно и веднага смени посоката, финтирайки Шмелцер. Хърватинът заложи на страхотен въртелив удар с левия крак, при който топката се отби в страничната греда и влезе във вратата на безпомощния и в тази ситуация Вайденфелер.

Домакините имаха късмет три минути по-късно, когато Марко Ройс изпълни нов чудесен пряк свободен удар, но този път лявата греда спаси момчетата на Дитер Хекинг. Към края на мача Левандовски отправи удар от паднала позиция, при който имаше претенции за нарушение в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.

В 92-та минута Родригес препъна Левандовски в наказателното поле, но отново не последва сигнал от съдията. В последните секунди Перишич изпусна да вкара трети гол за своите, след като би по земя покрай вратата след бърза контра.

Волфсбург - Борусия Дортмунд  2:1

0:1  Марко Ройс - 45'+2

1:1  Рикардо Родригес - 56'

2:1  Ивица Олич - 69'

Волфсбург: Беналио, Налдо, Кнох, Родригес, Окс, Густаво, Медойевич, Арнолд (Полак - 90'), Калигюри (Шефер - 86'), Перишич, Олич (Дост - 80')

Дортмунд:  Вайденфелер, Хумелс, Суботич (Сократис - 44'), Шмелцер, Гроскройц, Бендер (Дукш - 77'), Шахин, Мхитарян, Обамеянг (Хофман - 77'), Ройс, Левандовски