Българинът Едисон Йорданов вкара първия си гол за Борусия Дортмунд. Офанзивният полузащитник го направи при успеха с 2:1 над Бохум в приятелски мач, в който европейският вицешампион направи куп експерименти.

"Жълто-черните" не можеха да разчитат на контузените Гюндоган и Хумелс. Крилото Обамеянг поведе атаката през първото полувреме. Таранът Левандовски се върна по-назад в ролята на плеймейкър, а плеймейкърът на тима Мхитарян действаше като опорен халф. Халфът Свен Бендер бе централен бранител.

Борусия поведе още в първата минута с комичен автогол на Гиамеракс, който върна към своя вратар Луте, но последният не успя да засече топката.

Бохум се бе прибрал в своята половина и Дортмунд трудно намираше свободни пространства. Ройс вкара топката в мрежата на противника след пас на Мхитарян, но голът правилно не бе зачетен заради засада. Малко преди паузата Хофман подаде на Обамеянг, който пропусна от осем метра.

В 52-та минута дойде звездният миг на младежкия национал на България Едисон Йорданов. Блашчиковски чукна към Кел, чийто изстрел разтресе напречната греда. Едисон реагира най-бързо и добута кълбото във вратата на съперника.

В средата на втората част Блашчиковски можеше да вкара трети гол за своите, но вратарят Луте парира. На отсрещната врата Вайденфелер направи великолепно спасяване. В 87-та минута Бохум вкара почетен гол чрез Крайер.

Борусия Дортмунд - Бохум  2:1

1:0  Гиамерак - 1', автогол

2:0  Едисон Йорданов - 52"

2:1 Крайер - 87'

Борусия през първата част: Лангерак, Бендер, Сократис, Шмелцер, Гроскройц, Шахин, Мхитарян, Хофман, Левандовски, Ройс, Обамеянг

Борусия през втората част: Вайденфелер, Зар, Фридрих, Дурм, Пишчек, Кирх, Кел, Блашчиковски, Дукш, Едисон Йорданов, Шибер