Борусия Дортмунд обърна Щутгарт от 0:2 до 3:2 като гост в сблъсък от 28-ия кръг на германската Бундеслига, който се състоя на стадион "Мерцедес-Бенц Арена".

Вицешампионите започнаха мача доста разсеяно и до средата на първата част изоставаха с две попадения, реализирани от Гентнер и Харник.  Марко Ройс все пак върна своите в мача, но след това той и Хенрих Мхитарян направиха невероятни пропуски от изгодни позиции.

В 67-тата минута се стигна до точката на пречупване. Нидермайер получи червен картон за нарушение срещу Левандовски в пеналта, а Марко Ройс вкара отсъдената дузпа. Малко преди края на мача Ройс оформи своя хеттрик с шут отдалеч.

По този начин Борусия Дортмунд събра 55 точки и се върна на второто място, като момчетата на Юрген Клоп вече водят със седем пункта на четвъртия Байер Леверкузен. Щутгарт е предпоследен с 24 точки.

В деветата минута Оливер Кирх загуби контрол върху топката и позволи на Кристиан Гентнер да напредне и да шутира. Последният не показа милост и матира Вайденфелер с изстрел в долния десен ъгъл.

Вицешампионите отговориха с бързо включване на Кевин Гроскройц отдясно. Той върна назад и шутът на Роберт Левандовски намери тялото на противников бранител. После Улрайх спаси удар с левия крак на Гроскройц.

В 19-тата минута Щутгарт изненадващо удвои преднината си. Траоре направи за смях младия Ерик Дурм и подаде към останалия сам на три метра от голлинията Мартин Харник, който се разписа без особени проблеми.

Марко Ройс се опита да върне едно попадение, но неговият удар се оказа доста разочароващ. На отсрещната врата Траоре отново подлуди защитата на противника, но не успя да подаде точно. Кълбото все пак стигна до Ибишевич, който опъна мрежата, но от външната й страна.

Точно преди да изтече половин час игра Борусия върна едно попадение. Йонас Хофман за пореден път показа прекрасен поглед върху играта, извеждайки Марко Ройс. Острието нямаше какво друго да стори, освен да прати топката във вратата на швабите.

Само няколко секунди след това офанзивната мощ на Дортмунд отново пречупи дефанзивния вал на домакините, но невероятен пропуск от удобна позиция направи Хенрих Мхитарян, получил подаване от Левандовски.

Към края на първата част Швааб нанесе неточен удар с глава, а после Марко Ройс направи немислим пропуск, останал на добра позиция в наказателното поле.

След почивката домакините се прибраха в своята половина и оставиха на своя опонент да атакува. Кевин Гроскройц опита нещо средно между удар и центриране, успокоявайки страстите.

Десетина минути след подновяването на играта късметът обърна гръб на Борусия. Левандовски заложи на топовен изстрел с десния крак, но топката се отби в дясната греда. При контраатаката на домакините Ибишевич шутира покрай целта.

В 67-та минута Левандовски размина Нидермайер в наказателното поле и защитникът го събори. Реферът показа бялата точка и директен червен картон за Нидермайер. Марко Ройс застана зад топката и реализира дузпата без проблеми - 2:2!

Следваща интересна ситуация бе свързана с рефера Михаел Вайнер, който получи схващане и временно спря играта, докато му се окаже необходимата медицинска помощ. В крайна сметка той беше заменен от четвъртия съдия.

Последва висока топка, която Улрайх изпусна, бивайки притиснат от Сократис и Хумелс. Кълбото влетя в мрежата, но арбитърът отсъди нарушение срещу стража на домакините.

В 83-тата минута Обамеянг спринтира отляво, задържа и след като се огледа, подаде назад към Марко Ройс. Той връхлетя със сила и топката влетя във вратата на швабите, като при удара се получи рикошет.

Домакините се хвърлиха в търсене на изравнителен гол и Харник направи невероятен пропуск отляво. Домакините така и не стигнаха до ново положение в даденото 6-минутно продължение.

Щутгарт - Борусия Дортмунд  2:3

1:0  Кристиан Гентнер - 9'

2:0  Мартин Харник - 19'

2:1  Марко Ройс - 30'

2:2  Марко Ройс - 68', дузпа

2:3  Марко Ройс - 83'

Червен картон (директен): Нидермайер (Щутгарт) - 67'

Щутгарт:  Улрайх, Нидермайер, Рюдигер, Швааб, Бока, Дидави (Максим - 60'), Гентнер, Траоре (Сакаи - 70'), Груезо, Харник (Какау - 86'), Ибишевич

Борусия Дортмунд:  Вайденфелер, Сократис, Хумелс, Дурм, Гроскройц, Кел, Кирх (Обамеянг - 60'), Мхитарян (Шахин - 60'), Хофман (Йожич - 76'), Ройс, Левандовски