Младежкият национал на България Едисон Йорданов се разписа при успеха на дублиращия отбор на Борусия Дортмунд с 2:1 като гост над Рот-Вайс Ерфурт в среща от първия кръг на трета Бундеслига.

Офанзивният полузащитник откри резултата малко преди края на първото полувреме, забивайки първото попадение за дубъла на Борусия през новия сезон.

Тамо Хардер вкара втори гол за своя тим малко след почивката, а домакините върнаха едно попадение чрез Саша Айхмайер близо четвърт час преди края на срещата.

Едисон Йорданов получи първата си възможност още в началото на мача, но пропусна. В 43-тата минута обаче Българинът бе прецизен при паса на Хардер.

Както е известно, Едисон Йорданов бе взет от треньора на Борусия Дортмунд Юрегн Клоп за началото на предсезонната подготовка на "жълто-черните", в която българинът се представи отлично.