Борусия Дортмунд отново не успя да спечели, завършвайки 2:2 с Волфсбург в среща от 16-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Сигнал Идуна Парк".

"Жълто-черните" откриха резултата в началото чрез Пиер-Емерик Обамеянг, получил точно подаване от Чиро Иммобиле. Преди да измине половин час игра обаче Кевин Де Брюйн изравни от пряк свободен удар.

Четвърт час преди края на редовното време Иммобиле върна аванса на своите след чудесно включване на резервата Оливер Кирх, но пет минути преди края Налдо изравни с глава.

Борусия Дортмунд събра 15 точки и се намира на 16-а позиция. Вторият Волфсбург е с 31 пункта и изостава на 11 точки от лидера Байерн.

Домакините наложиха натиск още от първите секунди и стигнаха до първата си възможност преди да е изминала една минута. Илкай Гюндоган центрира отляво към далечната греда, където Пиер-Емерик Обамеянг стреля над напречната греда с глава.

"Вълците" обаче веднага показаха зъби, сътворявайки опасна контраатака по дясното крило. Виериня върна назад към Де Брюйн, който би от движение с десния крак. Мич Лангерак парира, а при добавката белгиецът шутира неточно с левачката.

В осмата минута Борусия откри резултата. Матс Хумелс напредна и подаде разкошно по конец към Чиро Иммобиле. Италианецът се затвори за стрелба, но пък видя включването на Обамеянг на далечната греда и му подаде. Габонецът засече кълбото от движение и го прати в долния десен ъгъл.

Хумелс продължи да впечатлява в предни позиции. Капитанът на "жълто-черните" се извиси над всички при центриране на Гюндоган от фаул и отправи плътен удар с глава, но топката профуча покрай лявата сглобка. На отсрещната врата шут на Перишич беше блокиран.

В средата на първата част гостите направиха груба грешка в отбрана и Илкай Гюндоган излезе на добра позиция в наказателното поле. Вместо да стреля, халфът реши да подава и сгреши.

Малко преди да измине половин час игра гостите стигнаха до пряк свободен удар пред наказателното поле на противника. Кевин Де Брюйн завъртя топката над стената и изненада Лангерак. Австралиецът докосна кълбото с лявата си ръка, но не успя да предотврати попадението.

В 37-та минута домакините сътвориха продължителна атака. Себастиан Кел копна хитро към Чиро Иммобиле, който си спря на гърди и от въздуха нанесе удар с левия крак. Диего Беналио излезе, скъси ъгъла и успя да спаси.

След подновяването на играта Волфсург пропусна страхотна възможност да вкара втори гол. Перишич подаде вдясно към Бас Дост, но той уцели Лангерак в главата.

Съдийската бригада маркира спорно нарушение в атака на Хумелс срещу Беналио, като капитанът на домакините скочи високо и подаде към Суботич. Сърбинът първо нацели напречната греда с глава, а после и страничната с крак.

При следващата атака стражът на Волфсбург отрази тупалка на Иммобиле. Последва корнер, при който Хумелс стреля, но бранител изби пред голлинията. В средата на втората част Иммобиле проби през защитата на съперника и стреля силно, но в аут.

В 76-тата минута влезлият току що на терена Оливер Кирх направи прекрасен шпагат, отне топката и даде възможност на Иммобиле да напредне. Италианецът се поколеба дали да подаде вдясно, но заложи на бомбен изстрел извън наказателното поле и закова кълбото в долния ляв ъгъл!

Нападателят отправи точен удар и при следващата атака на Борусия, а Невен Суботич отправи свиреп, но неточен снаряд малко по-късно. Калигюри шутира пред вратата на домакините, но спечели само корнер.

В 85-тата минута Волфсбург изравни резултата след втори пореден ъглов удар. Налдо засече от осем метра с глава центрирането на Родригес и прати топката безмилостно в левия ъгъл.

В последната минута на редовното време Ерик Дурм стреля мощно от движение, но много неточно.

Борусия Дортмунд - Волфсбург  2:2

1:0  Пиер-Емерик Обамеянг - 8'

1:1  Кевин Де Брюйн - 29'

2:1 Чиро Иммобиле - 76'

2:2  Налдо - 85'

Дортмунд: Лангерак, Хумелс, Суботич, Дурм, Шмелцер, Кел, Бендер, Гюндоган (Кирх - 75'), Гроскройц, Обамеянг, Иммобиле

Волфсбург: Беналио, Налдо, Кнохе, Родригес, Юнг, Луис Густаво (Арнолд - 79'), Гилавоги, Виериня (Калигюри - 63'), Де Брюйн, Перишич (Олич - 85'), Дост