Вердер Бремен се отлепи от дъното, побеждавайки Борусия Дортмунд с 2:1 в среща от 17-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Везерщадион".

Вердер откри резултата още в третата минута чрез Дейви Зелке, който завърши хладнокръвно с техничен удар. Четвърт час след почивката Зелке записа и асистенция, от която се възползва Фин Бартелс.

Вицешампионите върнаха един гол малко след това, когато Матс Хумелс вкара с глава при изпълнение на корнер. Дортмунд продължи да доминира в оставащите минути, но не успя да стигне до ново попадение. Минута преди края Бартелс нацели гредата.

"Бременските музиканти" събраха 17 точки, докато Дортмунд е предпоследен с 15 точки и след утрешния мач на Фрайбург дори може да зимува на последно място. Това беше десета загуба на Борусия за полусезона.

Напълно в духа на целия есенен полусезон, Борусия се оказа назад в резултата още в самото начало на мача. Гарсия получи свободно пространство, подаде вляво към Дейви Зелке, който напредна и реализира в десния ъгъл с много техничен удар.

Дортмунд погледна в предни позиции, но така и не можеше да създаде нищо интересно. Обамеянг центрира отдясно и въпреки липсата на разбирателство между Лукимиа и Волф, защитата на домакините се справи.

В средата на първото полувреме Вердер контраатакува. Лоренцен се изстреля отдясно и отправи диагонален изстрел с десния крак, но топката мина покрай целта.

"Жълто-черните" осъществиха нова акция по десния фланг. Чиро Иммобиле засече топката с глава след последвалото центриране, но Гебре Селасие застана на пътя й. Малко по-късно Шмелцер шутира над напречната греда.

В 43-тата минута Хумелс не се ориентира по най-добрия начин и Зелке беше изведен зад защитата на гостите. Мич Лангерак обаче излезе и се хвърли смело в краката на нападателя, избивайки топката.

На отсрещната врата Оливер Кирх засече полуниското подаване на Пишчек отдясно, но Волф не бе затруднен.

Малко след подновяването на играта Пишчек центрира отдясно, но се получи рикошет и топката мина в опасна близост до страничната греда.  Обамеянг би неточно, а после Кагава отправи разочароващ удар с глава от много добра позиция.

В 62-та минута прибраният след паузата Вердер сътвори много добра атака и стигна до втори гол. Зелке преодоля Хумелс с лекота и центрира в наказателното поле, където Бартелс се ориентира по-добре от Гинтер и Пишчек, засичайки без проблеми от движение.

Борусия отговори с точен, но доста слаб удар отблизо на Иммобиле. Още при следващата си атака Вердер пропусна трети гол. Оставеният непокрит Зелке стреля от въздуха след центриране на Бартелс, но не уцели вратата.

Все пак Борусия намали пасива си чрез Матс Хумелс, който донякъде компенсира грешките си в отбрана. Илкай Гюндоган центрира от корнер и Хумелс засече с глава пред границата на малкото наказателно поле.

Четвърт час преди края на редовното време Феликс Кроос опита специалитета на брат си Тони, но снарядът му от близо трийсет метра намери трибуните.

В 78-та минута отново направи невероятен пропуск. Японецът получи топката на идеална позиция за стрелба от десетина метра, но би високо над вратата.  След това Гинтер отправи точен, но слаб удар с глава.

Вицешампионите продължиха да натискат и сътвориха нова добра атака. Този път Гюндоган нанесе хубав удар с глава, но Волф отново бе заел правилната позиция.

В 89-тата минута Бартелс беше изведен от Фриц, но нацели лявата греда. Малко след това авторът на втория гол за домакините беше заменен.

Вердер Бремен - Борусия Дортмунд 2:1

1:0  Дейви Зелке - 3'

2:0  Фин Бартелс - 62'

2:1  Матс Хумелс - 69'

Вердер: Волф, Гебре Селасие, Лукимиа, Гарсия, Галвес, Баргфреде, Фриц, Бартелс (Хюсинг - 89'), Юнузович (Макиади - 91'), Зелке, Лоренцен (Феликс Кроос - 59')

Дортмунд: Лангерак, Хумелс, Гинтер, Шмелцер, Пишчек (Блашчиковски - 76'), Кел (Кагава - 46'), Кирх, Гюндоган, Гроскройц, Обамеянг, Иммобиле