Хофенхайм и Борусия Дортмунд завършиха 1:1 в среща от 31-ия кръг на германската Бундеслига, състояла се на стадион "Уирсол Рейн-Некар Арена".

Двата отбора изиграха много динамичен и двуостър мач и дори реализираха по едно попадение в рамките на около две минути.

Хофе откри чрез Кевин Фоланд, който наказа грешка на Шмелцер. При първата си атака след това капитанът на гостите Матс Хумелс изравни с глава. През второто полувреме Фирмино нацели гредата, а пропуски сами срещу вратаря направиха Обамеянг и Иммобиле.

Осмият Хофенхайм събра 41 точки, докато Борусия Дортмунд е девети в таблицата с актив от 40 пункта.

Домакините създадоха първата опасна ситуация още в самото начало. Фирмино изведе Модест отляво и последният нанесе техничен удар, но Мич Лангерак спаси с крак. После Шалай нанесе удар, но не намери целта.

Германският вицешампион също погледна в предни позиции. Обамеянг се измъкна да иззъмкне корнер, но не успя, а после Хумелс би неточно с глава при центриране на Якуб Блашчиковски.

В средата на първото полувреме Блашчиковски центрира отдясно към далечната греда, където останалият напълно непокрит Шинджи Кагава свали с глава за свой съотборник, но съдийската бригада правилно маркира засада.

Малко след като измина половин час игра се създаде зрителна измама, че домакините откриват резултата. Кевин Фоланд заложи на далечен изстрел и прати топката в мрежата, но тя посети външната й страна.

В 33-тата минута Хофе откри резултата след поредната си добра акция. Фоланд беше намерен в наказателното поле и преодоля с лекота Марсел Шмелцер, след което матира и Лангерак с удар с левия крак.

Още при следващата си атака обаче "жълто-черните" изравниха. Хенрих Мхитарян изпълни отсъдения корнер, пращайки топката на далечната греда. Там Матс Хумелс надскочи съперник и с много точен удар намери долния десен ъгъл.

Към края на първото полувреме Хумелс допусна груба грешка, сервирайки топката на крака на Модест. Лангерак излезе да скъси ъгъла и нападателят прати топката покрай десния страничен стълб.

Веднага след почивката двата отбора си размениха по една опасна атака, но Кевин Фоланд и Шинджи Кагава пропуснаха от удобни позиции.

Последваха още две опасни атаки и на двата тима. Обамеянг беше затворен и подаде към Мхитарян, но в последния момент топката беше избита от краката на арменеца. На отсрещната врата пък Модест би покрай десния страничен стълб.

Градусът се покачваше, а пропуските следваха един след друг. Лангерак не хвана топката и трябваше да парира удар отблизо на Модест, а после Фирмино нацели напречната греда с глава. Борусия контраатакува, но техничният шут на Обамеянг мина покрай целта.

В 84-тата минута Обамеянг беше изведен сам срещу вратаря и макар да беше с бранител на гърба си, стреля с боц. Бауман обаче излезе и спаси сигурно попадение. Три минути след това Обамеянг подаде на Иммобиле, който стреля във вратаря, вместо да си избере ъгъл!

След това Илкай Гюндоган се озова на стрелкова позиция, но беше отказан от бранител.

Хофенхайм - Борусия Дортмунд 1:1

1:0 Кевин Фоланд - 33'

1:1 Матс Хумелс - 35'

Хофенхайм: Бауман, Абрахам (Ким - 81'), Бичакчич, Толян, Бек, Полански, Швеглер (Салихович - 91'), Фоланд, Фирмино, Шалай, Модест (Шиплок - 75')

Дортмунд: Лангерак, Суботич, Хумелс, Дурм, Шмелцер, Кел, Гюндоган, Блашчиковски (Кампъл - 41'), Кагава (Иммобиле - 74'), Мхитарян, Обамеянг