Борусия Дортмунд спечели първата си лятна контрола, надигравайки аматьорския Реде с 5:0 в дебюта на новия треньор Томас Тухел.

"Жълто-черните" водиха с3 :0 още след 20 минути игра чрез головете на Гюндоган, Мхитарян и Йоанидис. Щенцел и Маруока вкараха другите попадения, а гредите спасиха  аматьорите три пъти.

Тухел пусна различни състави през двете полувремена, макар да му липсваше цял отбор. Обамеянг, Кагава и Сократис получиха допълнителна почивка заради мачовете на националните отбори.

Иммобиле тъкмо стана татко за втори път, а все още невъзстановени са Шахин, Гроскройц, Рамос, Хофман и Дукш. Ляйтнер, Йожич и Гинтер участваха на европейското за младежи и също получават допълнителна пауза.

Още в шестата минута Йоанидис нацели напречната греда с глава. Малко след това той се разписа, но попадението беше отменено заради засада.

Бяха изминали десетина минути, когато Гюндоган намери Блашчиковски, който му върна и германецът с турска кръв вкара първия гол в ерата "Тухел". После Мхитарян удвои, отново след пас на "Куба".

В средата на първото полувреме Йоанидис направи резултата класически, а четири минути след това Гюндоган нацели гредата от фаул.

През второто полувреме Дортмунд излезе с нов състав, но запази системата си на игра 4-1-4-1. Кастро отправи силен шут, но нацели греда №3 в мача. Още при следващата опасна атака на Борусия Щенцел се разписа, след пас на Кастро.

Рурците пропускаха положение след положение, но все пак към края на мача Маруока оформи крайния резултат.

Реде - Борусия Дортмунд 0:5

0:1 Гюндоган - 12'

0:2 Мхитарян - 19'

0:3 Йоанидис - 21'

0:4 Щенцел - 52'

0:5 Маруока - 87'

Борусия Дортмунд първо полувреме: Бюрки, Хумелс, Зар, Кирх, Шмелцер, Вайгъл, Блашчиковски, Гюндоган, Мхитарян, Зауерланд, Йоанидис

Борусия Дортмунд второ полувреме: Вайденфелер, Суботич, Станкович, Дурм, Пишчек, Бендер, Маруока, Щенцел, Кастро, Дудзяк, Кампъл