Борусия Дортмунд постигна победа със 17:0 в първия си домакински мач за новия сезон, игран пред 41 200 зрители.

Още по темата

Противникът на "жълто-черните" беше Тийм Голд, съставен предимно от олимпийски медалисти на Германия и шампиони в други спортове. Полувремената бяха по 35 минути.

Мачлето се игра с благотворителна цел, а преди него се състоя и официалното представяне на Борусия за новия сезон. Треньорът Томас Тухел държа кратка реч, а феновете не простиха на Илкай Гюндоган за трансферните му игри и го освиркаха.

В състава на Тийм Голд личаха имената на суперзвезди като Свен Ханавалд (ски-скокове), Силвио Хайневетер (хандбал), Йонас Рекерман (олимпийски шампион по плажен волейбол)

Якуб Блашчиковски откри резултата още в третата минута, а до почивката паднаха още пет гола. Три от тях бяха дело на Пиер-Емерик Обамеянг, "Куба" мушна още един, а Кевин Кампъл реализира третия гол за своите.

През второто полувреме Тухел пусна нов състав, който се оказа още по-свиреп. Маруока вкара седмия гол, после Брендел си заби автогол. Йонас Хофман и Чиро Иммобиле се отличиха с по един хеттрик. Сред реализаторите бяха още Марко Ройс, Щенцел и Кастро.

Интересното е, че в 67-та минута Тийм Голд пусна на терена 29 футболисти, за да търси почетен гол, но Матс Хумелс и компания нямаха намерение да правят подаръци. В заключителната част Борусия дори беше с 10 души, защото Иммобиле получи травма.

Борусия Дортмунд първо полувреме: Вайденфелер, Суботич, Станкович, Дурм, Кирх, Бендер, Гюндоган, Мхитарян, Блашчиковски, Кампъл, Обамеянг

Борусия Дортмунд второ полувреме: Бюрки, Хумелс, Сократис, Шмелцер, Щенцел, Вайгъл, Кастро, Хофман, Маруока, Ройс, Иммобиле