Борусия Дортмунд спечели първата си контрола от азиатското турне, надигравайки японския Кавазаки Фронтале с категоричното 6:0 на стадион "Тодороки".

По два гола за рурския тим вкараха японецът Шинджи Кагава и водещият голмайстор Пиер-Емерик Обамеят. Другият японец в състава на Дортмунд Митсури Маруока също се разписа, както и Йон Станкович.

Германският отбор доминираше още от самото начало. Йонас Хофман подаде към Лукаш Пишчек, който центрира отдясно към Шинджи Кагава. Той нацели топката с глава и я прати в мрежата.

Маруока имаше две добри възможности след това, но ги пропусна. Домакините създадоха на свой ред три прилични акции и бяха близо до изравняването, но също не демонстрираха точен мерник.

Десетина минути преди почивката Марко Ройс получи от Суботич, пусна към точката на дузпата за Кагава и японецът реализира второто си попадение.

Малко след паузата Вайденфелер се отличи с прекрасна намеса и още при следващата си опасна атака Борусия мушна трети гол. Илкай Гюндоган пусна пас, който се отклони, попадна у Обамеянг и той не сбърка.

В 57-та минута габонецът беше застанал на правилното място при центриране на Шмелцер и вкара четвъртия гол в срещата.

Головата фиеста продължи. Дортмунд наниза пето попадение при следващата си бърза атака, като този път Обамеянг чукна с петичка към Хенрих Мхитарян, който изведе Маруока на празна врата и последният се разписа.

След това Обамеянг имаше две отлични положения за хеттрик, но беше отказан от вратаря на противниковия отбор. Десет минути преди края на срещата Станкович оформи крайния резултат след подаване на Оба-Оба.

0:6 Йон Станкович - 80'

Дортмунд първо полувреме: Бюрки, Суботич, Сократис, Дурм, Пишчек, Вайгъл, Хофман, Кастро, Кагава, Маруока, Ройс

Дортмунд второ полувреме: Вайденфелер, Хумелс, Станкович, Шмелцер, Щенцел, Бендер, Зауерланд, Гюндоган, Мхитарян, Маруока, Обамеянг