Борусия Дортмунд постигна победа с 2:0 над Бетис в контролна среща, която се игра във Вупертал.

На терена с гол се завърна Адриан Рамос, който пропусна заключителната част на миналия сезон и също така и Копа Америка, заради травма в глезена.

Колумбиецът откри резултата в 36-ата минута и така даде аванс на отбора си.

Toй получи много добър пас от Блашчиковски, който също дълго време лекуваше травма, и с прецизен удар от няколко метра реализира.

В 85-ата минута Оливер Кирх оформи крайния резултат и така вестфалци постигнаха победата с 2:0.

Интересно е да се вмъкне, че Кевин Гроскройц се появи в игра след почивката, макар да е в конфликт с новия треньор Томас Тухел.

Рурците иначе показаха класата си през целия мач и новият наставник на тима заложи на силен стартов състав.

БОРУСИЯ (Д) - БЕТИС 2:0

1:0 Рамос (36)
2:0 Кирх (85)

Съставът на Борусия: Вайденфелер, Кастро, Щенцел, Гинтер, Кирх, Свен Бендер, Лайтнер, Блашчиковски, Кагава, Кампъл, Рамос