Борусия Дортмунд продължава да изпитва трудности, макар да игра без доста свои титуляри в днешната проверка с Магдебург, завършила 2:2.

Това беше поредната среща, в която Борусия не успя да победи. След 11-те поредни победи във всички турнири тимът извъртя две равенства в Бундеслигата, реми с ПАОК и след това дойде поражението от Байерн в Бундеслигата.

"Нещата се получиха, защото имах възможността да изпробвам нови неща", каза треньорът Томас Тухел, който остана доволен от проверката с третодивизионния отбор.

Магдебург поведе с гол на Хебиш, но в 33-тата минута Митсуро Маруока изравни след пас на Йонас Хофман , а минута след това Аднан Янузай вкара втория си гол с екипа на "жълто-черните". Двайсетина минути преди края на редовното време домакините изравниха чрез Кристиан Бек.

Съставът на Борусия: Вайденфелер (Бонман - 46'), Фрич, Суботич, Цимерман (Шумахер - 68'), Книщок (Ларсен - 46'), Бендер, Кастро, Янузай (Флорес - 80'), Хофман (Зауерланд - 80'), Маруока (Сера - 62'), Рамос