Борусия Дортмунд изтряска Манчестър Юнайтед без особени проблеми с 4:1 в двубой от приятелския турнир Интернешънъл Чемпиънс Къп, който се игра на стадион "Шанхай Стейдиъм" в Китай.

"Жълто-черните" имаха предимство във владеенето на топката през цялото време и логично се оттеглиха на почивка с два гола преднина, дело на Гонсало Кастро и Пиер-Емерик Обамеянг от дузпа.

След паузата Дортмунд стигна до класически аванс в резултата след невероятна солова акция на новото попълнение Осман Дембеле, но веднага след това доскорошният халф на германците Хенрих Мхитарян се разписа за "червените дяволи" на празна врата.

Борусия продължаваше да играе по-добре и в 86-ата минута стигна напълно заслужено до четвърто разкошно попадение, дело на един от най-добрите на терена - Кастро.

Момчетата на Жозе Моуриньо започнаха малко по-активно и в първите минути Сократис на два пъти трябваше да се намесва адекватно, за да изпревари изключително дейния Мемфис Депай.

В 19-ата минута Борусия откри резултата при първата си добра атака в мача. Джонстън не успя да избие добре далечния удар на Пиер-Емерик Обамеянг и макар да спаси добавката на Осман Дембеле, от границата на малкия пеналт Гонсало Кастро успя да намери опразнената врата.

Груба грешка на капитана на германците Марсел Шмелцер в средата на първото полувреме позволи на Джеси Лингард да излезе сам срещу Вайденфелер, но младокът би слабо право в тялото на стража.

Десетина минути преди почивката Антонио Валенсия игра с ръка в наказателното поле след удар на Обамеянг и реферът отсъди дузпа. Станалият известен като "Батман" централен нападател на Борусия застана зад бялата точка и реализира в средата на вратата.

Юнайтед изглеждаше напълно объркан и до края на първата част се спаси на два пъти от ново попадение. Шмелцер подаде с глава за Обамеянг и той стреля от въздуха с левачката, но неточно. Малко след това габонецът прехвърли Джонстън от паднала позиция, но вратарят все пак спаси.

Десетина минути след паузата Хенрих Мхитарян получи добра възможност да накаже бившия си отбор, но стреля право в ръцете на заелия добра позиция Роман Вайденфелер.

Това като че ли ядоса Борусия и германците нанесоха трето кроше на противника си. Осман Дембеле обра овациите с невероятна солова акция, при която буквално скри топката на Люк Шоу и Маркос Рохо, които паднаха на земята. Дембеле нахлу в наказателното поле и разстреля Ромеро със снаряд в десния ъгъл.

Малко след това обаче Юнайтед все пак успя да се разпише. Стори го Мхитарян на празна врата, като арменецът получи подаване от Хуан Мата, който почти сигурно си тръгва до края на трансферния прозорец.

Двайсетина минути преди края на редовното време Борусия беше близо до ново попадение след заучена акция. Марк Бартра отклони с пета, но на далечната греда Мата успя да изчисти в корнер. При изпълнението му Шахин стреля с глава, но се получи рикошет.

Кристиан Пулишич можеше да се разпише десетина минути по-късно, стреляйки прекрасно около дъгата, но топката профуча на метър покрай левия страничен стълб.

В 86-ата минута Борусия вкара ново разкошно попадение, дело на Гонсало Кастро. Той напредна и отправи фантастичен снаряд от дистанция, опитвайки се да скъса мрежата!

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/b2eNnOV6Nis" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Манчестър Юнайтед - Борусия Дортмунд 1:4

0:1 Гонсало Кастро - 19'
0:2 Пиер-Емерик Обамеянг - 36', дузпа
0:3 Осман Дембеле - 57'
1:3 Хенрих Мхитарян - 59'
1:4 Гонсало Кастро - 86'

Манчестър Юнайтед: Джонстън (Ромеро - 46'), Джоунс (Рохо - 46'), Бейли, Валенсия (Перейра - 75'), Шоу, Блинд (Макнеър - 66'), Ерера, Мата, Мхитарян (Янузай - 66'), Лингард (Йънг - 46'), Мемфис (Рашфорд - 46')

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Сократис (Бартра - 62'), Бендер (Мерино - 62'), Шмелцер (Бърнич - 63'), Паслак (Ларсен - 46'), Кастро, Роде (Шахин - 62'), Кагава (Ляйтнер - 63'), Дембеле (Пулишич - 63'), Рамос (Мор - 63'), Обамеянг (Хобер - 63')