Борусия Дортмунд постигна успех с 2:1 при визитата си на португалския гранд Спортинг Лисабон в среща от Група "F" на Шампионсата лига.

Срещата се игра на стадион "Жозе Алваладе" в португалската столица, а водените от Томас Тухел рурци показаха доста по-голяма прецизност в завършващата фаза и демонстрираха класата си.

Обамеянт откри в 9-ата минута, а две минути преди почивката Вайгъл удвои. Сезар пък вкара почетния гол за домакините в 67-ата минута.

След успеха си Борусия е лидер в своята група с актив от 7 спечелени точки колкото има и Реал Мадрид.

"Лъвовете" пък заемат 3-ата позиция с 3 спечелени точки.

Срещата започна с добро темпо, макар че стадионът на домакините бе в тежък дим през първите минути заради пиротехниката, която използваха техните фенове.

В 8-ата минута Руис от съставa на домакините опита удар от дистанция, но Бюрки бе на мястото си и успя да отгатне намеренията му.

Минута след това обаче Обамеянг даде аванс на гостуващия тим. Гьотце подаде към своя съотборник по крилото и габонецът надбяга противников играч, а след това влезе в наказателното поле и останал сам срещу вратаря елегантно го прехвърли.

През следващите минути домакините опитаха да наложат натиск над германския тим.

Вместо това обаче в 19-ата минута Оба бе на косъм от втори гол, но ударът му с глава бе отлично спасен от Руи Патрисио.

Точно след първия половин час игра и Спортинг стигна до опасно положение, след като Дост излезе на чиста позиция, но прати топката встрани вратата.

Малко след това отново домакините създадоха шанс, но този път Бюрки спаси удара на Елиаш.

В 36-ата минута и Руи Патрисио се намеси, като го направи по фантастичен начин след хубав удар на Обамеянг.

Стражът на домакините обаче инкасира второ попадение във вратата си, в 43-ата минута.

След грешка при изнасянето на топката Вайгъл отне и с прекрасен удар около дъгата матира противниковия вратар, като в ситуацията имаше и лек рикошет.

Малко след подновяването на играта Кагава стигна до отличен шанс след подаване на Обамеянг, но Коатес успя някак си да изчисти с глава и да предотврати попадение.

Няколко минути след това Елиаш стреля от фаул за домакините, но топката излезе в аут.

През следващите минути не се стигна до кой знае какви интересни ситуации пред двете врати.

Домакините все пак съумяха да намалят в 67-ата минута, след като Мартинс от свободен удар, от наказателното поле, матира противниковия вратар.

В следващите 23 минути от редовното време и продължението след това нямаше повече голове, макар че Борусия можеше да стигна до още едно положение в 93-ата минута. Тогава обаче бранител се намеси изумително след удар на Кагава и спаси чист гол.

Спортинг Лисабон - Борусия Дортмунд 1:2
0:1 Обамеянг 9