Борусия Дортмунд игра много слабо и стигна до щастливо и късно равенство 3:3 като гост на опашкаря Инголщадт в мач от осмия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Ауди Шпортпарк".

"Жълто-черните" изиграха навярно най-слабото си първо полувреме под ръководството на Томас Тухел и на почивката изоставаха само с два гола срещу най-слабия отбор в първенството до момента. Коен откри резултата в началото, а в средата на първата част Лезкано удвои.

Вкаралият едва четири гола в първите си седем мача Инголщадт дори можеше да води с по-голям резултат, но Вайденфелер спаси своите от истински резил. Заспалата защита на Борусия беше под всякаква критика и действаше неадекватно при почти всяко центриране в пеналта.

Дортмунд намали чрез Обамеянг след почивката, но секунди след това Лезкано заби втория си гол, а Хартман разтресе гредата. Головата фиеста продължи с гол на Рамос, а в 91-ата минута Пулишич изравни.

Така Борусия събра 14 точки и заема шестото място, а Инголщадт се отлепи от дъното и вече е предпоследен с 2 пункта.

Домакините откриха резултата още в шестата минута при изпълнение на пряк свободен удар. Алмог Коен се оказа най-съобразителен в наказателното поле и засече топката с левия крак от въздуха.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4ykx0v" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4ykx0v_lm0g-c0hen-g0-l-1-0-ing0lstadt-vs-d0rtmund_sport" target="_blank">@lm0g C0hen G0@l 1-0 Ing0lstadt vs D0rtmund</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/sportsgoals" target="_blank">sportsgoals</a></i>

Борусия се опита да отговори веднага, получавайки възможност за стрелба заради фаул пред наказателното поле. Завърналият се от контузия Гонсало Кастро стреля силно, но доста неточно.

В 13-ата минута заспалата защита на Борусия проспа ново центриране на топката в наказателното поле. Матип отклони за Хинтерзеер, който беше оставен да стреля акробатично към вратата на Вайденфелер, но стражът спаси!

Осман Дембеле пробва индивидуален пробив, но неговият завършващ изстрел попадна в ръцете на заелия добра позиция Ниланд.

В средата на първата част най-слабият отбор в Бундеслигата този сезон вкара втори гол, след като за 7 мача имаше само 4 отбелязани попадения. Ново центриране от фаул в наказателното поле на Дортмунд отново хвана защитата неподготвена и Дарио Лезкано отбеляза с глава.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4ykz0b" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4ykz0b_dario-lezcano-goal-ingolstadt-2-0-dortmund-22-10-2016_sport" target="_blank">Dario Lezcano Goal - Ingolstadt 2-0 Dortmund 22...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/arcturusmedia33" target="_blank">arcturusmedia33</a></i>

Играта на Борусия не се получаваше. Два неточни удара отправиха Кастро и Юлиан Вайгъл, а веднъж вратарят трябваше да спасява шут на Гонсало. Домакините отговориха с бърза контра отляво, а Хинтерзеер беше оставен напълно непокрит в наказателното поле. Той би от въздуха, топката тупна в тревата и мина над вратата.

Обамеянг стреля на метър над вратата от пряк свободен удар, а в 43-ата минута Инголщадт беше близо до нов ъгъл. Лезкано беше изпуснал в пеналта и би мощно в близкия ъгъл, но Вайденфелер спаси. Последва снаряд на Коен, но отново вратарят на рурци се справи.

В началото на второто полувреме Дортмунд се активизира и Кастро би мощно покрай гредата. При изпълнение на корнер Марк Бартра засече с глава, но много разочароващо.

Преди изтичането на час игра Борусия намали пасива си. Осман Дембеле центрира отляво и Пиер-Емерик Обамеянг вкара с глава.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4yl7t2" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4yl7t2_3-1-dario-lezcano-second-goal-hd-ingolstadt-3-1-borussia-dortmund-22-10-2016-hd_sport" target="_blank">3-1 Dario Lezcano Second Goal HD - Ingolstadt 3...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/OfficialFootball" target="_blank">OfficialFootball</a></i>

Радостта на гостите продължи буквално няколко секунди, защото баварците си върнаха аванса от два гола при следващата си атака! Дарио Лезкано получи около точката на дузпата и матира Вайденфелер с удар по земя.

Това обаче не беше всичко! Безумно слабата в този мач защита на Борусия проспа извеждащ пас към Хартман, който шутира от петнайсетина метра, но топката се отби в лявата греда!

Двайсетина минути преди края на редовното време Борусия стигна до второ попадение. Влезлият като резерва Кристиан Пулишич подаде за Адриан Рамос и той реализира отблизо.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4yl94x" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4yl94x_adrian-ramos-goal-hd-ingolstadt-3-2-borussia-dortmund-22-10-2016_sport" target="_blank">Adrian Ramos Goal HD - Ingolstadt 3-2 Borussia...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/replayplanettv" target="_blank">replayplanettv</a></i>

В 79-ата минута появилият се в игра Феликс Паслак отправи страховит снаряд от 23 метра, но Ниланд успя да избие с върха на пръстите си! После Дембеле шутира мощно, но неточно. Седем минути след това Марио Гьотце получи добра възможност, но би във вратаря.

В 91-ата минута Борусия се докопа до изравнителен гол чрез Пулишич, който направи успешна добавка след спасения удар с глава на Лукаш Пишчек.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x4ylbtv" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x4ylbtv_christian-pulisic-goal-3-3-ingolstadt-vs-borussia-dortmund-22-10-2016-hd_sport" target="_blank">Christian Pulisic Goal 3-3 Ingolstadt vs...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/sportsgoals" target="_blank">sportsgoals</a></i>

Малко след това гостите дори можеха да сътворят пълен обрат, но ударът с глава на Обамеянг профуча покрай дясната греда!

Инголщадт - Борусия Дортмунд 3:3

1:0 Алмог Коен - 6'
2:0 Дарио Лезкано - 24'
2:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 59'
3:1 Дарио Лезкано - 60'
3:2 Адриан Рамос - 69'
3:3 Кристиан Пулишич - 91'

Инголщадт: Ниланд, Матип, Тисеран, Хадерджонай, Сутнер, Хартман, Роджър, Коен, Грос, Хинтерзеер (Моралес - 89'), Лезкано (Леки - 72')

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Бартра, Гинтер, Парк (Пулишич - 46'), Пишчек, Вайгъл, Кастро (Гьотце - 59'), Кагава (Паслак - 73'), Дембеле, Рамос, Обамеянг