Борусия Дортмунд - Шалке, сблъсък от 27-ия кръг на германската Бундеслига. Стадион "Сигнал Идуна Парк", 21.00 часа българско време.
Групата на Борусия Дортмунд:
Вратари: Вайденфелер, Лангерак
Защитници: Хумелс, Пишчек, Сократис, Фридрих, Зар, Кирх, Дурм
Халфове: Кел, Шахин, Гроскройц, Хофман, Йожич, Ройс
Нападатели: Обамеянг, Левандовски, Шибер, Дукш
Контузени: Гюндоган, Суботич, Блашчиковски, Бендер, Шмелцер
Групата на Шалке:
Вратари: Ферман, Хилдебранд
Защитници: Хоогланд, Матип, Коласинач, Пападопулос, Айхан, Соботка, Ердман, Макс
Халфове: Нойщедтер, Боатенг, Майер, Дракслер, Горецка, Анан
Нападатели: Хунтелаар, Шалай, Обаси
Контузени: Учида, Кирхоф, Аого, Клеменс, Хьогер, Сантана, Фухс, Хьоведес, Фарфан
Прогноза за мача:
Двата отбора се изправят за 84-и път един срещу друг в Бундеслигата. Борусия има крехка преднина от 30 победи, срещу 29 за техния регионален противник, при голова разлика 129:119 в полза на "жълто-черните".
След победата в последното изданието на Рурското дерби Борусия дръпна с 11 пункта пред Шалке, но в момента "кралско-сините" изостават само с една точка в борбата за престижното второ място.
Шалке спечели три поредни победи, в които голмайсторът Клаас-Ян Хунтелаар се развихри с шест попадения. Така фиаското срещу Реал Мадрид в Шампионската лига изглежда забравено.
През този сезон Борусия се представя по-убедително на чужд терен и не е случайно, че тимът спечели само седем точки в последните си седем домакински двубоя. Домакинските загуби за Дортмунд са цели четири - антирекорд в ерата на Юрген Клоп на стадион "Сигнал Идуна Парк".
"Миньорите" постепенно набират скорост. Те загубиха само две от последните си 11 гостувания в първенството - срещу Байерн Мюнхен и срещу Борусия Мьонхенгладбах.
И в двата лагера има много контузени футболисти. Борусия няма да може да разчита на петима основни играчи, а Шалке - на цели девет. По случая Клоп се пошегува, че контузените футболисти на двата тима могат да си спретнат дерби в лазарета.
Шалке се намира в подем, но дори в сегашното си състояние водещият битка на три фронта Борусия Дортмунд е по-класният отбор. Не бива да забравяме и вярната публика на "жълто-черните", която може да се окаже важният 12-и играч, който да спечели трите точки.
Резултат: Борусия Дортмунд - Шалке 3:2








Как да се разхладим в жегата: 10 бързи и лесни трика
Рецепта за сочни тиквички на фурна
ЦСКА с първи летен трансфер, привлече Цварц от "Локо" (Пд)
Сватбата на Тейлър Суифт няма да е чак толкова грандиозна
Охлаждането на имотния пазар в България вече е факт
Четири обвинения са повдигнати на мъжа, опитал да отвлече кола с дете в София
Китайската премиум марка XРeng стъпи официално в България
7 забравени коли от 90-те, които все още са много яки
Електрическият Taycan получи виртуални скорости и... оборотомер
Dacia показа ново поколение на електромобила си
Никола Дипчиков и Александър Шлеменко преминаха успешно кантара преди ACA 204
Дейна Уайт потвърди: Ислам Махачев срещу Иън Мачадо Гари оглавява UFC 330
България започна с победа на турнира „Усти над Лабем“
Билетите за SENSHI 32 Grand Prix са в продажба
Как нискостепенното възпаление ускорява стареенето?
Ягодите – съюзник номер 1 на имунната система през лятото
През лятото са възможни заболяването „ръка-крак-уста“ и херпангина
Международната конференция на ENMESH беше открита в София
Коментари
Напиши коментар19:30 | 25 мар 2014 г.
19:30 | 25 мар 2014 г.
16:39 | 25 мар 2014 г.
16:36 | 25 мар 2014 г.
14:41 | 25 мар 2014 г.
13:18 | 25 мар 2014 г.
13:18 | 25 мар 2014 г.
11:13 | 25 мар 2014 г.
10:29 | 25 мар 2014 г.
10:28 | 25 мар 2014 г.
Напиши коментар