Айнтрахт Франкфурт победи Борусия Дортмунд с 2:1 в двубой от 12-ия кръг на германската Бундеслига, който се игра на стадион "Комерцбанк-Арена".

Момчетата на Томас Тухел имаха пълно превъзходство през първото полувреме, но не успяха да открият резултата. Това сториха "орлите" секунди след почивката, когато Шабош Хущи наказа грешка в отбраната на "жълто-черните".

Пиер-Емерик Обамеянг изравни с глава четвърт час преди края на редовното време, но 66 секунди след това Харис Сеферович върна аванса на своите. В добавеното време Дембеле нацели гредата.

Айнтрахт Франкфурт събра 24 точки и излезе на трето място, докато Борусия остана с 21 точки и се смъкна на шеста позиция само седмица, след като удари шампиона Байерн в дербито на Германия.

Гостуващият отбор взе териториален превес и в началото на срещата имаше три прилични атаки, завършвани неизменно от Андре Шюрле. При първия си опит световният шампион шутира покрай целта след лек рикошет, а след това само загряваше ръкавиците на вратаря Храдецки.

В средата на първото полувреме Пиер-Емерик Обамеянг изстреля страховит снаряд от пряк свободен удар, но право в ръцете на Храдецки. След това габонецът излезе сам срещу стража, но беше маркирана засада.

Преди да измине един час игра Адриан Рамос свали майсторски с глава за Обамеянг, който много хитро излъга двама защитници, копна си добре и стреля от въздуха, но на метър покрай левия страничен стълб! Не след дълго Обамеянг стреля и с глава, но отново неточно.

Едва десетина минути преди паузата домакините стигнаха до първа стрелба чрез Хущи, но Вайденфелер боксира, а при добавката Алекс Майер не уцели вратата.

Секунди след началото на второто полувреме Айнтрахт откри резултата след грешка в защитата на Борусия. Чандлър подаде на Шабош Хущи и той разстреля Вайденфелер от движение.

Адриан Рамос засече центриране с глава, но кълбото мина покрай дясната греда. Веднага след това Томас Тухел извърши смела тройна смяна.

В средата на второто полувреме Обамеянг изпревари Абрахам и излезе сам срещу вратаря, но нямаше добър ъгъл и би в тялото му. Четвърт час преди края на редовното време Сеферович пък не уцели вратата след пас на Чандлър.

Точно когато изглеждаше, че натискът на Борусия се е изпарил, Пиер-Емерик Обамеянг вкара 13-ия си гол през сезона в първенството. Осман Дембеле отново надбяга бранител по дясното крило и неговото центриране беше оползотворено от габонеца, реализирал с глава.

Отбраната на Борусия проспа следващата атака на противника си и Айнтрахт си върна аванса в резултата 66 секунди по-късно, когато Харис Сеферович вкара по земя в долния ляв ъгъл след пас на Хущи.

В последната минута Гонсало Кастро шутира мощно извън наказателното поле, но много неточно.

В 92-ата минута най-добрият в редиците на гостите Осман Дембеле отправи техничен прехвърлящ удар с левачката, но топката нацели напречната греда!

При последната си атака в мача Дортмунд имаше претенции за дузпа срещу Обамеянг, но реферът Волфганг Щарк подмина ситуацията.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x53npht" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x53npht_all-goals-hd-eintracht-frankfurt-2-1-borussia-dortmund-26-11-2016-hd_sport" target="_blank">All Goals HD - Eintracht Frankfurt 2-1 Borussia...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/arcturusmedia33" target="_blank">arcturusmedia33</a></i>

Айнтрахт Франкфурт - Борусия Дортмунд 2:1

1:0 Шабош Хущи - 46'
1:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 77'
2:1 Харис Сеферович - 79'

Айнтрахт Франкфурт: Храдецки, Абрахам, Хасебе, Валехо, Ошипка, Хектор, Чандлър, Гачинович, Хущи (Баркок - 82'), Фабиан (Хъргота - 94'), Майер (Сеферович - 70')

Борусия Дортмунд: Вайденфелер, Гинтер, Сократис, Шмелцер, Пишчек, Вайгъл (Роде - 58'), Кастро, Гьотце, Шюрле (Дембеле - 58'), Рамос (Ройс - 58'), Обамеянг