Борусия Дортмунд постигна измъчена и незаслужена победа с 1:0 над Инголщадт в среща от 25-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Сигнал Идуна Парк".

Момчетата на Томас Тухел откриха резултата чрез Пиер-Емерик Обамеянг преди изтичането на четвърт час игра, но след това допуснаха половин дузина груби грешки в защита.

Като по чудо Инголщадт не можеше да изравни, пропускайки няколко чисти положения. Пет минути след почивката пък съдийската бригада подмина очевидна дузпа в полза на гостуващия отбор.

"Жълто-черните" продължаваха да бъдат колебливи и не стигаха до интересни ситуации пред вратата на своя противник. Вместо това към края Матип се озова на добра позиция, но би много неточно.

Третият в таблицата Борусия Дортмунд събра 46 точки, докато Инголщадт е предпоследен с 19 пункта.

Домакините взеха инициативата от самото начало, но не успяваха да стигнат до интересна голова възможност. Едва в 14-ата минута Шинджи Кагава изведе Марсел Шмелцер отляво и бекът центрира в наказателното поле, където Пиер-Емерик Обамеянг реализира от движение с левия крак.

Колебливата защита на германския вицешампион обаче се пропука набързо на два пъти и при втория случай Дарио Лезкано отправи удар, печелейки корнер. При изпълнението му отбраната в жълто-черно отново беше заспала и топката беше изчистена пред голлинията след удар с глава на Матю Леки.

В средата на първата част "малките баварци" пропуснаха още едно чудесно положение. Хадерджонай центрира отдясно в малкото наказателно поле и там Моралес беше останал напълно сам, но не успя да насочи топката с глава към вратата.

Шут отблизо на Кристиан Пулишич беше блокиран, а при добавката Ерик Дурм би силно, но високо. Гостите отвърнаха с добра акция и удар отблизо на Зутнер, но Бюрки излезе и спаси. В последната минута на редовното време Рафаел Герейро пропусна добра възможност.

42 секунди след почивката комичната защита на Борусия даде уникален шанс на гостите! Матиас Гинтер изрита топката в корема на съотборника си (?!) Сократис и Матю Леки беше изведен сам срещу вратаря от нищото. Той обаче стреля изключително неточно с левия крак.

Пет минути след това отбраната на домакините допусна нова груба грешка. Дарио Лезкано излезе сам срещу Бюрки, който първо го препъна и след това улови топката, но реферът не отсъди очевидната дузпа в полза на аутсайдера в срещата.

Дортмунд отговори с изпълнение на корнер и удар отблизо на Сократис, при който топката мина покрай лявата греда. Последваха скучни минути, в които играта често беше накъсана.

Десетина минути преди края на редовното време пък съдиите удариха рамо на Инголщадт, защото игра с ръка на Паскал Грос в наказателното поле беше подмината.

В 88-ата минута Инголщадт създаде много хубава многоходова акция, но на завършваща позиция се озова бранителят Матип. А неговият удар с левия крак беше повече от разочароващ...

В добавеното време гостите дори наложиха натиск и накараха своя домакин да трепери. Борусия не можеше да изнесе топката, но все пак се докопа до победата.

Поредна много груба грешка в защита на Борусия в 94-ата минута даде възможност на Леки да бие, но той не уцели вратата!

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5f34hy" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5f34hy_pierre-emerick-aubameyang-goal-hd-borussia-dortmuind-1-0-ingolstadt-17-03-2017-hd-replay_sport" target="_blank">Pierre-Emerick Aubameyang Goal HD - Borussia...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/Osen-4" target="_blank">Osen-4</a></i>

Борусия Дортмунд - Инголщадт 1:0

1:0 Пиер-Емерик Обамеянг - 14'

Борусия Дортмунд: Бюрки, Сократис, Гинтер, Пишчек, Шмелцер, Дурм, Кастро (Мерино - 83'), Пулишич (Шюрле - 77'), Герейро (Вайгъл - 56'), Кагава, Обамеянг

Инголщадт: Хансен, Брежери, Матип, Тисерон, Хадерджонай, Коен (Мултоп - 84'), Моралес (Хинтерзеер - 90'), Зутнер, Леки, Кител (Грос - 75'), Лезкано