Борусия Дортмунд постигна важна победа 1:0 над Хамбургер в битката за топ 3 на Бунделигата. Успеха на "Сигнал Идуна Парк" дойде след гол на Гонсало Кастро в началните минути и две късни попадения на Шиниджи Кагава и Пиер-Емерик Обамеянг.

Домакините имаха преимущество през целия мач и можеха да спечелят с много по-голяма разлика, но направиха куп пропуски. Най-фрапантни бяха тези на голмайстора на тима Обамеянг, който на два пъти пропусна срещу вратаря на гостите Рене Адлер.

Въпреки победата обаче Дортмунд не успя да си върне третото място, тъй като конкурентът Хофенхайм удари лидера Байерн с 1:0 и запази мястото си в тройката.

В 10-ата минута Хамбургер издебна защитата на Борусия по бели гащи и Ууд излезе сам срещу вратаря, но Бюрки спаси удара му с крак. При ответната атака Усман Дембеле направи страхотен пробив отдясно и стреля от малък ъгъл, но Рене Адлер опази вратата си.

В 13-ата минута Дортмунд наказа гостите за фрапантния пропуск и поведе в резултата. Гонзало Кастро от около 25 метра завъртя топката във вратарския ъгъл и изненада Адлер - 1:0. След гола домакините продължиха да доминират, но в атаките им липсваше завършващия удар.

За сметка на това Ууд не спря да тормози защитата на Дортмунд и пак бе близо, но точно преди шутира сам срещу Бюрки, топката му бе избита от противников защитник. В 27-ата минута "жълто-черните" върнаха жеста на гостите с невероятен пропуск.

Кагава изведе брилянтно с пета Обамеянг, който сам в наказателното поле стреля право в Адлер. В края на полувремето габонецът засече с глава отлично центриране отляво, но отново Адлер плонжира и изби.

След почивката Хамбургер показа някакви наченки на устрем в търсене на изравнителен гол, но не успяваше да стигне до чисто голово положение. От другата страна пък Дортмунд продължи профуква отлични възможности.

Първо Дембеле нахлу мощно в наказателното поле отляво и шутира по диагонала, но рикошет в крака на съперник прати топката над вратата. Малко след това Емре Мор направи мощен пробив, но диагоналният му удар не намери целта.

В 65-ата минута Хамбургер пропусна една от малкото си опаси атаки през второто полувреме, след като Дикмайер центрира отдясно, а Филип Костич стреля по диагонала, но топката профуча малко над вратата. В 73-ата минута Обамеянг направи нов непростим пропуск, останал сам срещу Адлер в наказателното поле, по диагонала шутира встрани от вратата.

В края на мача Обамеянг все пак се реваншира пропуските си. Габонецът се пребори за топката в предни позиции и подаде на останалия сам в наказателното поле Кагава, който хладнокръвно заби топката за 2:0. В продължението пък получи отличен извеждащ пас зад защитата на гостите и този път не сбърка, за да оформи крайния резултат 3:0.

Борусия Дортмунд - Хамбургер 3:0