Борусия Дортмунд срази Айнтрахт Франкфурт с 3:1 в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига, побеждавайки този противник на свой терен за седми пореден път.

"Жълто-черните" направиха мечтан старт на двубоя, откривайки резултата след 120 секунди игра чрез Марко Ройс, който лекуваше мускулна контузия над един месец.

Близо половин час след началния съдийски сигнал Марко Фабиан изравни с много красиво попадение от дистанция, но не след дълго Сократис върна аванса на своите с тупалка извън наказателното поле.

В 86-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг ликвидира интригата, вкарвайки трети гол за рурци след подаване на Осман Дембеле. Дортмунд събра 53 точки на четвъртото място и дръпне с цели 10 на петия Херта. Айнтрахт е девети с 38 пункта.

Срещата започна по прекрасен начин за домакините, които откриха след 120 секунди игра. Завърналият се след лечение на мускулна контузия Марко Ройс получи подаване от Кристиан Пулишич и макар топката да дойде малко неудобна за него, суперзвездата вкара красиво попадение с пета!

Последва опасно центриране в наказателното поле на гостите и Вайехо се опита да изчисти, но не намери добре топката и я насочи към собствената си врата. За негов късмет тя прелетя на сантиметри покрай левия страничен стълб.

Не бяха изминали десетина минути игра, когато рехавата отбрана на Борусия беше матирана при първата акция на Айнтрахт в мача. Хъргота се забави, но все пак подаде за оставения напълно непокрит отляво Марко Фабиан. Останал на отлична позиция, мексиканецът не уцели вратата!

Пред Шинджи Кагава се откри много добра възможност малко по-късно, но след впечатляващ пробив в наказателното поле японецът би право в тялото на вратаря Храдецки. На отсрещната врата Гачинович получи два шанса, но първо стреля високо, а след това право в ръцете на Бюрки.

В 29-ата минута "орлите" изравниха с невероятен гол на Марко Фабиан. Мексиканецът изкупи вината си за грубия пропуск по-рано и реализира с бомбен изстрел от 25 метра, с помощта на дясната греда.

Само пет минути след това Борусия също показа, че може да вкарва голове от дистанция. Централният защитник Сократис напредна и отправи много тежък снаряд извън наказателното поле, намирайки горния ляв ъгъл.

Второто полувреме започна сравнително спокойно, за да се стигне до 57-ата минута, в която Пиер-Емерик Обамееянг засече центриране на Дембеле на границата на малкия пеналт, но стреля високо.

Двайсетина минути преди края на редовното време Марко Фабиан отправи плътен удар, но покрай целта. Срещата продължаваше да се развива кротко и Обамеянг получи още една удобна топка, но стреля високо с глава.

В 86-ата минута Борусия сътвори бърза контраатака и сложи точка на спора. Осман Дембеле напредна отляво и подаде за Пиер-Емерик Обамеянг, който първо се забави, но все пак копна покрай вратаря за 26-ия си гол през кампанията в Бундеслигата.

В добавеното време на срещата Дембеле изведе Кагава и японецът шутира от малък ъгъл, но Храдецки се намеси блестящо.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5id5vs" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5id5vs_marco-reus-goal-hd-borussia-dortmund-1-0-eintracht-frankfurt-15-04-2017-hd_sport" target="_blank">Marco Reus Goal HD - Borussia Dortmund 1-0...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/mamiewaymire" target="_blank">mamiewaymire</a></i>

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5idaqc" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5idaqc_marco-fabian-goal-hd-borussia-dortmund-1-1-eintracht-frankfurt-15-04-2017-hd_sport" target="_blank">Marco Fabian Goal HD - Borussia Dortmund 1-1...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/fabiolafarrelly" target="_blank">fabiolafarrelly</a></i>

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5idb0e" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5idb0e_sokratis-goal-hd-dortmund-2-1-eintracht-frankfurt-15-04-2017_sport" target="_blank">Sokratis Goal HD - Dortmund 2-1 Eintracht...</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/livescoreIn" target="_blank">livescoreIn</a></i>

Борусия Дортмунд - Айнтрахт Франкфурт 3:1

1:0 Марко Ройс - 2'
1:1 Марко Фабиан - 29'
2:1 Сократис - 34'
3:1 Пиер-Емерик Обамеянг - 86'

Борусия Дортмунд: Бюрки, Бендер (Гинтер - 46'), Сократис, Пишчек, Шмелцер, Вайгъл (Кастро - 77'), Шахин, Кагава, Пулишич, Ройс (Дембеле - 46'), Обамеянг

Айнтрахт Франкфурт: Храдецки, Абрахам, Вайехо, Ордонес (Ребич - 56'), Ошипка, Гачинович, Маскарел, Чандлър, Фабиан, Волф (Блум - 72'), Хъргота (Баркок - 81')