Борусия Дортмунд спечели по доста инфарктен начин битката за 3-ото място в Бундеслигата, след като постигна инфарктна победа с 4:3 у дома срещу Вердер Бремен в среща от последния 34-и кръг на германската Бундеслига.

Отборът на Томас Тухел  се измъчи брутално, но все пак стигна до успеха. Юнузович откри за гостите в 7-ата минута, но с попадения на Ройс и Обамеянг в 32-ата и 42-ата минути домакините стигнаха до обрата. Бартелс изравни в 46-ата минута, а Крузе обърна на 2:3 за гостите в 68-ата минута.

Все пак домакините постигнаха целта си с голове на Ройс и Обамеянг в 75-ата и 88-ата минути, като и двете попадения бяха след дузпи.

Начало на голеадата даде Юнузович, който се разписа още в 7-ата минута и по този начин даде аванс на гостите в резултата.

Той засече прекрасно подаване в малкото наказателно поле на Гарсия и даде аванс на "бременските музиканти" в резултата.

Домакините обаче се окопитиха и стигнаха до пълен обрат.

В 32-ата минута Ройс бе точен. Той бе изведен от Кагава сам срещу вратаря и по много техничен начин го прехвърли, за да изравни.

Три минути преди почивката Дембеле намери Обамеянг сам в наказателното поле и габонецът с хубаво воле от близка дистанция и без подготовка матира противниковия вратар.

Секунди след почивката обаче Бартелс изравни за гостите, след като бе намерен от Крузе на перфектна позиция пред малкото наказателно поле и направи най-лесното - да добута топката в опразнената вратар.

Самият Крузе пък се разписа в 68-ата минута, за да направи шоуто в мача пълно и да обърне резултата в полза на Вердер.

Той вкара с фантастичен прехвърлящ удар и не остави шансове на противниковия вратар.

В 75-ата минута Ройс бе точен от дузпа, която бе отсъдена за нарушение срещу самия него и в крайна сметка изравни резултата на 3:3.

В 88-ата минута Обамеянг оформи крайния резултат за домакините, след като бе точен от дузпа.

<iframe frameborder="0" width="480" height="270" src="//www.dailymotion.com/embed/video/x5n3zue" allowfullscreen></iframe><br /><a href="http://www.dailymotion.com/video/x5n3zue_borussia-dortmund-vs-werder-bremen-4-3_sport" target="_blank">Borussia Dortmund vs Werder Bremen 4:3</a> <i>by <a href="http://www.dailymotion.com/retista" target="_blank">retista</a></i>

Борусия Дортмунд - Вердер Бремен 4:3
0:1 Юнузович 7