Носителят на купата на Германия Борусия Дортмунд имаше явно игрово превъзходство, но загуби от Еспаньол с 0:1 в контролна среща, която се игра на швейцарска земя. През първото полувреме момчетата на Петер Бос държаха топката в 72% от времето, натискаха противника си и отправиха 9 удара, срещу два за каталунците.

Два груби пропуска в началото направи голмайсторът на Бундеслигата Пиер-Емерик Обамеянг, а след това добра възможност пропусна Гонсало Кастро. Първи мач за рурци записа привлеченият от Борусия Мьонхенгладбах Махмуд Дахуд, който се появи на мястото на Марио Гьотце.

Борусия продължаваше да има превъзходство в играта и в отправените удари, но в играта и на двата отбора липсваше темпото от първата част. За капак в 80-ата минута Пиати се възползва от грешка в защитата на Борусия и вкара единствения гол в мача с прехвърлящ удар.

Състав на Борусия: Бюрки, Сократис, Бартра, Загаду, Пишчек, Шахин, Кастро, Гьотце (Дахуд - 46'), Дембеле, Шюрле, Обамеянг