Българският треньор Ивайло Петев допусна първата си загуба като старши треньор на кипърския АЕЛ Лимасол в първенството на страната. Воденият него отбор отстъпи с 0:1 на Аполон в градското дерби от 23-ия кръг.

Единственото и победно попадение вкара френският полузащитник на Аполон Камел Мерием, който се разписа в 3-ата минута.

След този резултат АЕЛ има 53 точки начело, пред Аполон с 50. Апоел е на 3-о място с 49, но предстои да изиграе мач срещу Докса Катокопия.

Въпреки поражението, срещата премина при тоталното надмощие на АЕЛ. Жълто-сините имаха твърде много голови ситуации, които не успяха да реализират.

Българският полузащитник Станислав Генчев започна като титуляр за АЕЛ и остана на терена до 65-ата минута, когато беше заменен от Охене.