Монако допусна много сериозна издънка при визитата на слабака Евиан и загуби с 0:1 в среща от 31-ия кръг на френската Лига 1.

Българският нападател на тима Димитър Бербатов излезе като титуляр съвсем логично, но бе заменен в 60-ата минута.

В този двубой Бербо така и не успя да помогне на отбора му в атакуващ план, макар че се отличи с някои хубави неща в предни позици..

Ветеранът имаше два шанса да се разпише, като при едното положение отправи удар по въздуха, а при другото излезе сам срещу вратаря, но би право в него.

Домакините стигнаха до успеха след точно изпълнена дузпа от Седерик Монгунгу в 82-ата минута.

След този мач Монако на практика се прости и с малките си надежди за титлата, тъй като разликата от лидера ПСЖ стана цели 13 точки.

Евиан пък събра 34 точки и направи важна крачка по пътя към спасението.