Монако постигна изключително важна домакинска победа с 1:0 над Ница в среща от 34-ия кръг на френската Лига 1, а българският нападател на домакините Димитър Бербатов бе героят на следобяда, след като вкара феноменално попадение.

Берба излезе като титуляр в срещата и остана на терена до 84-ата минута, когато бе заменен от Еманюел Ривиер.

Той откри резултата в 5-ата минута и така донесе трите точки на своя тим.

Бившият голмайстор на Манчестър Юнайтед и Фулъм пое топката на ръба на засадата и с изключителен прехвърлящ удар от малък ъгъл матира стража на Ница Оспина.

Ветеранът можеше да вкара и още едно попадение в срещата, но няколко минути след първия гол негов удар бе спрян от противников футболист, който с тялото си попречи на топката да премина голлинията. В тази ситуация топката достигна до него, след като преди това Валер Жермен нацели гредата.

До края на срещата нямаше повече голове. След този мач Монако е 2-и в класирането с актив от 72 точки, като тимът увеличи аванса си пред третия Лил на цели 9 точки. Днес "Кучетата" гостуват на Марсилия.

Ако Монако финишира втори, ще си гарантира място в групите на Шампионската лига.