Карлсруе стигна само до 1:1 срещу гостуващия Хайденхайм в мач от четвъртия кръг на втора германска футболна Бундеслига.

Българският нападател Илиан Мицански започна като титуляр за домакините, но беше заменен в 77-ата минута от Роувен Хенингс, малко след като получи жълт картон.

Гостите поведоха още в шестата минута с попадение на Адриано Грималди. До почивката Мицански на два пъти пропусна да изравни.

Още в осмата минута той получи пас в наказателното поле, но ударът му беше блокиран от Кевин Краус.

Малко преди почивката българинът беше оставен непокрит в пеналта след центриране на Кевин Кемпе, но от 8 метра стреля с глава право във вратаря Ян Цимерман.

В 48-ата минута Райнхолд Ябо изравни от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Мануел Торес в наказателното поле. След час игра Мицански можеше да донесе успеха на тима си.

Той засече отблизо центриране на Торес от дясно, но топката се отклони от напречната греда и излезе в аут. Карлсруе се изкачи на второ място с 8 точки, колкото има и лидерът РазенБашпорт Лайпиг.