Българският нападател Цветан Генков вкара два гола и беше спънат за дузпа при убедителната победа на Денизлиспор с 5:1 над Ордуспор в среща от 31-ия кръг на турската втора дивизия.

Срещата беше много важна за зелено-черните, които остават в битката за оцеляване с този успех. Генков откри резултата в 4-ата минута, а в 6-ата минута на второто полувреме беше съборен от Юнус Шимшек за дузпа.

Асъм Джан покачи на 2:0 от наказателния удар, а в 56-ата бившият нападател на Левски и Локомотив (София) се разписа за втори път - 3:0. Гостите върнаха един гол, но до края получиха още две попадения.

Генков игра до 75-ата минута, когато беше заменен. Денизлиспор събра 27 точки, но остава на предпоследното 17-о място във втора лига на Турция.

Само на 2 точки и първи над чертата е Манисаспор с Николай Димитров, който в събота се наложи с 2:0 над Адана Демирспор.