Българският нападател Валери Божинов се разписа за Тернана при победата на тима над гостуващия Варезе с 2:0 в среща от последния 42-и кръг на италианската Серия Б.

Головият хищник се появи на терена като резерва в 79-а минута, а девет по-късно с удар от въздуха направи 2:0. Попадението е негово шесто за сезона в Италия.

В 37-а минута Бенито Виола откри резултата от дузпа. След победата Тернана си гарантира оставане в групата. Отборът завършва сезона на 12-о място с 51 точки след победи в последните два кръга.

В друга среща Андрей Гълъбинов влезе като резерва в 46-а минута при загубата на Ливорно с 0:3 като гост от Пескара. В 51-а минута българинът пропусна да се разпише след центриране от ъглов удар.

Пескара се класира за плейофите, а Ливорно с актив от 59 точки остана на 9-о място в крайното класиране. Толкова има Авелино, но е на осмо място заради по-добри показатели и ще се бори за третото място, даващо право на участие в Серия "А". Гълъбинов завършва кампанията с 6 гола в 29 мача.