Две дузпи и червен картон за играч на съперника не спасиха Партизан, който падна на свой терен от Чукарички с 0:1 в мач от 12-ия кръг на сръбското първенство.

От българите в тима на „гробарите“ игра само Валери Божинов, при това само през първото полувреме, съобщава Гонг.

В 35-ата минута влезлият като принудителна смяна още в 13-ата Лукас Пясентин с бомбен от 30 метра препарира от фаул вратаря на Партизан Жавкович за 0:1.

На почивката Валери Божинов и неговият партньор в атаката Труич бяха сменени от младите Шапонич и Гърбич.

Именно Шапонич беше съборен в пеналта на Чукарички в 50-ата минута, но Гърбич стреля в аут от бялата точка.

В 72-ата минута Чукарички остана и с човек по-малко, след като нападателят Галвао получи втори жълт и съответно червен картон.

В 81-ата минута пак Шапонич беше съборен за втора дузпа. Този път Бабович пое отговорността да изпълни, но и той не успя да вкара и Партизан загуби с 0:1.

Партизан е едва четвърти с 20 точки и изостава с 12 от вечния си съперник и лидер Цървена звезда. Чукарички е на шестата позиция с 18 пункта.