Астана на Станимир Стоилов изигра много силен мач срещу португалския гранд Бенфика, но изпусна победата и стигна само до равенство 2:2 на своя стадион "Астана Арена".

Срещата бе от Група "С" на Шампионската лига, а след нея отборът на българина е 4-и с актив от 3 точки, докато португалците са лидери с 10 пункта.

Домакините тотално смачкаха именития си съперник в първите минути и стигнаха до комфортна преднина от 2:0, която в случая се оказа и доста коварна.

В 12-ата минута Твумаси засече с глава прекрасно центриране на Кабананга и даде аванс на отбора си, а в 31-ата минута Аничич отклони топката с гръб след едно изпълнение на фаул и вкара топката в мрежата.

Стадионът куфееше, а домакините имаха аванс от два гола.

Пет минути преди почивката обаче иберийците върнаха едно попадение чрез Хименес, който реализира с глава след хубаво подаване на Жонас.

След почивката гостите се активиризраха и стигнаха до изравнително попадение в 72-ата минута, което отново бе дело на Хименес, който успя да засече в мрежата пас по земя на Алмейда.

АСТАНА - БЕНФИКА 2:2
1:0 Твумаси 12'
2:0 Аничич 31'
2:1 Хименес 40'
2:2 Хименес 72'