Българският национал Александър Тонев игра като титуляр при победата на Фрозиноне с 1:0 над Болоня в домакински мач от 23-ия кръг на италианското първенство по футбол. Успехът изравни Фрозиноне с първия под чертата на изпадащите Карпи, като двата тима изостават само на четири точки от Сампдория.

Тонев остана на терена 90 минути и беше един от водещите играчи на Фрозиноне в мача, въпреки че пропусна да се разпише. Вместо него, това направи Федерико Диониси от дузпа, отсъдена в 77-та минута за нарушение на Лука Розетини срещу Паоло Саммарко. Вратарят Антонио Миранте улови посоката на удара, но не успя да хване топката и тя се оплете в мрежата за 1:0 в полза на Фрозиноне.

Тонев имаше отлична възможност да покачи резултата на 2:0 още в следващата атака, но неговият удар мина много близо до страничната греда на вратата на Болоня.

Гостите, десети в класирането на Серия "А", завършиха мача с десет души след червен картон на Мариос Окиному в 64-та минута.