Българският национал Александър Тонев игра като титуляр за италианския футболен клуб Фрозиноне, който победи с 2:1 Емполи като гост и се изкачи на 18-о място в класирането на Серия "А".

Фрозиноне е с актив от 22 точки, докато първият над чертата Сампдория е с 24 и мач по-малко. Следват Дженоа с 25 точки, Палермо с 26 и други.

Тонев стреля два пъти към вратата на Емполи от далечно разстояние, но неговите удари в 16-ата и в 36-ата минута бяха неточни. При втория изстрел той изпрати топката с десния крак на сантиметри от лявата странична греда на вратаря на домакините Лукаш Скорупски.
Тонев, който получи и жълт картон, беше заменен с Арлинд Айети в 70-ата минута на срещата, когато резултатът беше равен 1:1.

Даниел Чиофани даде аванс на Фрозиноне в 17-ата минута на мача след удар с глава, а Масимо Макароне изравни за Емполи. Гостите обаче стигнаха до победата в 73-ата минута, когато Марио Руи фаулира Федерико Диониси в наказателното поле и Чиофани вкара втория си гол в мача.

Емполи заема девето място в генералното класиране на Серия "А" след 25 кръга.