Апоел (Никозия) спечели 25-ата си титла на Кипър (и четвърта поредна) кръг преди края, след като се наложи с 2:0 над най-сериозния си конкурент през сезона АЕК (Ларнака). Така след 34 изиграни мача Апоел има 82 точки, АЕК е втори със 75, следват Омония с 64 и Аполон (Лимасол) с 62.

Българският защитник Живко Миланов игра цял мач в шампионския мач на жълто-сините и вече може да се похвали с трофеи в България и на Острова на Афродита. Бившият футболист на Левски получи жълт картон в 70-ата минута.

Гостите от Ларнака бяха по-добрия отбор до 30-ата минута и натискаха повече, но пропуснаха две уникални възможности, едната от които на празна врата.

В 41-ата минута обаче Апоел откри резултата чрез Пиерос Сотириу, който завърши контраатака на Вандер Виейра. Крилото, което у нас е познато от престоя си в Ботев Пловдив, проби по лявото крило, пусна топката към центъра, а последният в отбраната на гостите се размина. Сотириу излезе сам срещу вратаря Тоньо и не сбърка- 1:0.

През второто полувреме съдията Василис Деметриу буквално съсипа гостите, като най-наперд даде доста спорна дузпа за Апоел, която беше реализирана в 65-ата минута от Янис Яниотис.

Пет минути по-късно Хорхе Ларена от АЕК, който направи дузпата, получи втори жълт картон за фаул в центъра и пое към съблекалните, което прекърши съотборниците му.