Астана на Станимир Стоилов постигна ценна победа в битката за титлата в Казахстан. Тимът на българския специалист спечели домакинството си на Актобе с 1:0 в среща 31-ия кръг на шампионата и е на точка от трети пореден триумф. Столичани са лидери във временното класиране с актив от 71 точки. Вторият Кайрат, който днес победи с 3:1 Иртиш, е с 68 пункта, но и мач повече от Астана.

Така отборът на Стоилов може да триумфира с титлата още в сряда. Тогава е отложеният мач с Окжетпес.

Единственото попадение за Астанa днес падна още в 12-та минута, когато Джордже Деспотович се разписа след асистенция на Юрий Логвиненко. Астана държеше без проблем развоя на мача и заслужено се поздрави с успеха.

Задачата по спечелване на двубоя беше улеснена от червения картон на Егор Сорокин в 89-та минута, когато рухна и последната надежда на Актобе да направи поне частичен обрат.