Българският нападател Андрей Гълъбинов отново се отличи с победен гол за Новара. В мач от 27 кръг на Серия „Б“ 28-годишният таран се разписа при успеха на тима си с 2:1 над Специя.

Бившият играч на Манчестър Юнайтед Федерико Македа даде аванс на Новара в 29-ата минута, но пет минути по-късно Пабло Граноче изравни за гостите.

В добавеното време на първата част Гълъбинов донесе победата на тима си. Това беше деветото попадение на българина от началото на сезона и трето в последните три мача на Новара.

С този успех отборът на Андрей Гълъбинов събра 37 точки и заема 10-о място в класирането, на точка от деветия Специя. Двата тима са в битка за местата, даващи право на участие в плейофите за класиране в Серия „А“.