Воденият от Станимир Стоилов Астана победи с 3:0 Кайсар (Къзълорда) на Стойчо Младенов в своеобразно българско треньорско дерби в първенството на Казахстан. Още до почивката отборът на Стоилов вкара два гола чрез Патрик Твумаси в 28-ата минута и чрез украинския атакуващ полузащитник Иван Майевски в 34-ата, за да даде ясен ход на мача.

В 76-ата минута Роман Муртазаев наниза третото попадение за гостите от Астана, които вече имат 22 точки от 9 мача. Кайсар е на 6-о място с 12 точки.

По същото време Иртиш (Павлодар) на Димитър Димитров-Херо завърши 0:0 при визитата си на Тобол (Костанай). Това е трето поредно равенство за отбора на Димитров, който събра 17 точки и заедно с днешния си съперник поделят 2-3 място с по 17 точки. Отборът на Херо имаше повече голови моменти, но така не успя да стигне до победата заради пропуски и липса на концентрация.