Валери Божинов вкара първото си попадение в официален мач за Лозана Спорт, а тимът му преодоля петодивизионния НК Пайде в среща от 1/32-финалите за Купата на Швейцария. НК Пайде играе в група 5 на 2-а лига Интеррегионал, което е петото ниво на футбола в алпийската страна. Тимът е създаден и съставен от хърватски емигранти, а преди началото на срещата доста от феновете се снимаха за спомен с прославения хърватски треньор Мирослав Блажевич-Чиро, който беше на мача.

Божинов откри резултата в 25-ата минута с атрактивна странична ножица от 7-8 метра, засичайки центриране от ляво на Торес Техада Артуро. Той игра пълни 90 минути, а в добавеното време на първата част получи и жълт картон за опасно влизане в гръб. В 36-ата минута домакините от градчето Мьолин изравниха благодарение на гол на бившия играч от странната формация на Монтана- Джордже Ивеля. В 63-ата минута обаче Бенжамин Кололи от дузпа и в 83-ата Жоел Гайсман осигуриха успеха на елитния отбор и класиране по-нататък. Малко след второто попадение за Лозана, пред Божинов се откри възможност също да се разпише, но стреля в аут.