Димитър Бербатов вкара 5 гола на Блекбърн в последния си мач във Висшата лига, но Шампионската лига отново си остана табу за нападателя на Манчестър Юнайтед. Той игра цял мач срещу Валенсия при равенството 1:1, но не успя да се разпише. Бербо няма гол в Шампионската лига вече почти 16 часа игра. Точното време е 15 часа и 55 минути.

Българинът не е вкарвал гол в турнира от октомври 2008 г. Тогава се разписа два пъти срещу Селтик. Тогава и двете попадения паднаха след спорни ситуации за засада.

Срещу Валенсия Бербатов не игра лошо. Имаше някои добри положения за гол. Статистиката му показа 2 удара в очертанията на вратата, които бяха спасени и един неточен удар. Освен това Бербатов извърши един фаул и бе три пъти в засада.

Все пак сушата на Бербатов не е единственият дълъг период без гол за нападател на Юнайтед. Ако не броим дузпите, Уейн Руни не е вкарвал гол вече 18 часа и 20 минути във всички турнири. Този сезон той е реализирал само 2 дузпи.