Руският гранд ЦСКА Москва постигна изключително важна победа над турския Трабзонспор с класическото 3:0.

Двата отбора се изправиха един срещу друг в среща от Група "В" на Шампионската лига, която се игра в руската столица.

Като цяло домакините не се представиха толкова убедително в началото на срещата и определено момчетата на Леонид Слуцки в определени моменти дори бяха надиграни от своя противник.

Въпреки това обаче московчани успяха да стигнат до успеха в мача, след като напипаха точния ритъм в своята игра.

Първото попадение в срещата бе дело на Сейду Думбия в 29-ата минута.

Нападателят бе изведен по страхотен начин с пета от Вагнер Лав в наказателното поле и без проблеми реализира.

В ситуацията Толга Зенгин, стражът на гостите, като цяло нямаше какво да направи и се пречупи след удара на нападателя.

В 76-ата минута Кауна направи резултата 2:0 в полза на ЦСКА и на практика реши всичко в този мач.

Той успя да засече с крак прекрасно центриране на Вагнер Лав в наказателното поле и с воле от близо реализира.

В 86-ата минута Сейду Думбия оформи крайното 3:0 в срещата с второто си попадение в мача.

Гостите също имаха няколко добри голови положения, които обаче не успяха да реализират.

След победата ЦСКА се изравни по точки с Трабзонспор, като и двата тима имат по 4 пункта в актива си и заемат първите две места в Група В.

Следващият мач между двата тима ще се състои на 2-и ноември на турска земя.