ПСЖ постигна разгромна победа с 5:0 над Андерлехт при гостуването си на стадион "Констант Ванден Сток" в Брюксел.

Така парижани направиха огромна крачка към 1/8-финалите на Шампионската лига, тъй като тимът има общо 9 точки след 3 изиграни мача в Група "С" .

Златан Ибрахимович вкара четири попадения в този мач, като головете му паднаха в 17-ата, 22-ата, 36-ата и 62-ата минути. Единсон Кавани също се отчете с едно попадение в 52-ата за крайния успех.

С четирите си гола днес Ибрахимович изпревари Джордж Уеа като най-добър реализатор в историята на ПСЖ в Шампионската лига.

Освен това е третият футболист, вкарал 4 гола като гост в най-комерсиалния турнир след Шева и Гомис.

Парижани пък изравниха с успеха днес рекорда за най-големи победи над тима в Шампионската лига. През 1997 година отборът се налага с 5:0 над тогавашния Букурещ, а през 2000 година отборът стига до успех със същия резултат над Розенборг.

Срещата започна с добър шанс за домакините от Андерлехт, след като Митрович отправи удар с глава, но Сиригу по много добър начин спаси вратата си.

Постепенно обаче парижани натиснаха противника и в 12-ата минута Ибрахимович от много чиста позиция би встрани вратата.

Добрата игра на "Принцовете" даде резултат и в 17-ата минута Ибра откри в полза на гостите.

Ван дер Вил направи прекрасен пробив и с брилянтен пас видя непокрития си съотборник в малкото наказателно поле, а за шведа остана просто да чукне топката в мрежата и да реализира.

Няколко минути след това Ван дер Вил почти удвои преднината на своите след мощен удар, но Камински спаси вратата си по страхотен начин.

Вторият гол обаче не закъсня и в 22-ата минута отново Ибрахимович обра овациите.

Асистенцията отново бе на Ван дер Вил. Той центрира прекрасно в наказателото поле, а Ибрахимович много технично с пета засече топката на близката греда и я вкара във вратата.

В ситуацията имаше лек рикошет в противников бранител, но и без него топката щеше да намери очертанията.

Шведът тотално довърши клетите белгийци след феноменален гол от 25 метра. Нападателят отправи топовен удар и разпечата за трети път Камински, като по този начин оформи хеттрика си.

Голеадата обаче не приключи и след почивката гостите продължиха да бележат попадения. В 52-ата минута Матуиди се възползва от подхлъзване на противников футболист точно до границата на наказателното поле, след което видя непокрития Кавани пред малкия пеналт и уругваецът реализира.

В 62-ата минута Тиаго Мота видя Ибрахимович на близката греда и шведът насочи топката право към долния десен ъгъл, за да покачи на 0:5. Това бе негов 4-и гол в мача.  До края нямаше повече голове.

АНДЕРЛЕХТ - ПСЖ 0:5
0:1 Ибрахимович 17'
0:2 Ибрахимович 22'
0:3 Ибрахимович 36'
0:4 Кавани 51'
0:5 Ибрахимович 62'

АНДЕРЛЕХТ: Камински, Кояте, Н'Сакала, Нютинк, Мбемба, Клейстайн, Жиле, Прает (72 - Миливойевич), Тиелеманс, Суарес (46 - Анчеапонг), Митрович

ПСЖ: Сиригу, Алекс (55 - Камара), Максуел, Ван дер Вил, Маркиньос, Матуиди (63 - Рабиот), Мота, Верати, Ибрахимович, Лавеци (51 - Лукас), Кавани