Немският Байер Леверкузен направи много важна крачка към класирането си за груповата фаза на Шампионската лига.

"Аспирините" постигнаха успех с 3:2 в първия си плейофен мач срещу датския Копенхаген, като срещата се игра на стадиона на "Лъвовете" - "Паркен".

Гостите стигнаха до попадение още в 5-ата минута, след като Калханоглу видя Кислинг пред малкото наказателно поле, след което нападателят просто отклони топката към противниковата врата.

"Лъвовете" обаче не се пречупиха и по страхотен начин успяха да се върнат в мача.

В 9-ата минута Йоргенсен изравни резултата, след като засече с глава перфектно центриране от корнер, а само четири минути след това Амартей направи обрата пълен и така домакините стигнаха до аванс от 2:1.

И вторият гол за домакините падна след статично положение. Футболистът на датчаните засече с глава центриране от пряк свободен удар и матира стража на гостите.

В 31-ата минута Белараби със силен удар от наказателното поле реализира за 2:2, а крайният успех за гостите бе oформен от Сон в 42-ата минута.

Той бе изведен от Калханоглу и с нисък удар около границата на наказателното поле бе точен.